3 Ay Sigortalı Olanlara Hangi Bankalar Kredi Vermektedir?

3 Ay Sigortalı Olanlara Hangi Bankalar Kredi Vermektedir?

16 Aralık 2019 0 Yazar: Davut AKÇA

3 aylık sigortalılara kredi veren bankalar hakkında bir çok kişi araştırma yapmaktadır. Çünkü çekilmek istenen miktarlar küçükte olsa finansal kuruluşlar oldukça dikkatli hareket etmektedir. Şu an için ülkemizde 2 milyonu aşkın banka borçlusu bulunmaktadır. Devamlı olarak artık bu rakam kredi notu gibi kavramların hayatımıza girmesine neden oldu. Yapılması planlanan her ödeme ve kredi kartı verme gibi eylemler bu bilgilere dayatıldı.

Normalde standart bir sigorta primine sahip olan kimseler düşük notla hareket etmek problemler yaşamaktadır. Fakat sunulan kredi hizmetleri birkaç banka için daha makul durumda. Bununla beraber belli bir miktar nakit para desteği sağlanmaktadır. 3 ay sigorta zorunluluğu yine bankaların kendini güvence altına almasından kaynaklanmaktadır. Yapılacak olan çalışmalar sosyal güvenceli insanları kapsamakta ve devamlı olarak kullanılan sistemlerin geliştirilmesi işleri biraz daha zora sokmakta.

Hangi Bankalardan Kredi Alabilirim?

3 aylık sigorta girişi olanlara kredi desteği sağlayan bankaların istediği koşulları yerine getirerek işlemlerinizi halledebilirsiniz. 6 aylık sigorta girişine kredi olanağı sağlanması daha kolay olacaktır. Sürekli artan talep ve gelişmelerin neticesinde bankalar tutumlarını değiştirmeye başladılar. Günlük yaşantının pahalılaşması nakit ihtiyacı doğuyor.

Aralıksız olarak 10 bin liradan başlayan kredi sağlamaya çalışanalar her fırsatı değerlendirmek istiyor. Yapılacak olan düzenlemeler ve finans kuruluşlarının işleri zorlaştırması dikkatlerden kaçmıyor. 5 sene önceye kadar sosyal güvencesi olan herkes rahatlıkla kredi kullanabiliyordu. Ancak zaman ilerledikçe geri ödeme problemi yaşayan birçok banka koşulları ağırlaştırdı.

Kredi hakkında daha fazla bilgi almak için Kredi kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Önerilen yazı: Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2020

Bilinenin aksine artık kredi notu gibi değerlerin konuya dahil edilmesi bazı durumlarda çok daha zor durumlara kapı araladı. Kısa süreli sigortası olanların kredi çekebileceği bankalar;

Ziraat Bankası sunmakta olduğu kredi desteklerini sigortalı olan birçok kişiye kolaylıkla verebiliyor. Kredi notunun yüksek olmasının avantajlarını yaşayabilirsiniz.

Denizbank bazen kredilerinde yüksek faiz uyguluyor. Bu konuda eleştiri alsa da uygun görenler için yine de tercih olabilir.

ING Bank birçok konuda diğer bankalara göre daha rahat işlem yapıyor. Düzenlemeler aralıksız olarak artmakta ve bununla beraber gelişim aralıksız olarak devam ediyor.

sigortalı kredi çekmek

Kredi Notu Yüksek Olanlara Sigorta Gerekiyor mu?

Kredi notunun yüksek olanlara kredi veren bankalar mümkündür. Ancak bazı bankalar sigorta ve gelir durumuna göre de hareket edebilir. Tüm bunlar bir araya geldiğinde kredi notunu eklemek gerekir. Hepsi bir bütün olarak değerlendirilmektedir. Yapılacak olan her işlem artık bu tarz gerekçelere dayatılmaktadır. Son derece sıkı tutulan projeler bir o kadar gerekçelere dayatılarak devam ediyor. Diğer taraftan gelir belgesi kesinlikle gerekiyor. Eksik olan her adım işleri biraz daha zora sokacaktır.

Kredi Notunun Yüksek Olması Neler Yapılabilir?

Kredi notunun yüksek olmasını sağlayan nedenler yerine getirmek not üzerinde büyük etki yapacaktır. İlk olarak kullanılan kredi kartlarını borçlanmaları geliyor. Bu aşamada yatırılmayan ekstreler ve ya gününde yatırılmayan ödemeler eksi olarak haneye yazılmaktadır.

Bu nedenler her ay düzenli olarak ve zamanında sistem girilmesi gerekir. Saat farkıyla yapılacak olan işlemler aynı zamanda baştan sona geliştirilmekte 45 günden bir KKB tarafından incelenmektedir. Daha önceki banka sicilinizi düzeltmenizde işinize yarayacaktır. Olumlu olarak kabul edilmesi için borçlanmalar varsa bunların düzeltilmesi gerekmektedir. 3 aylık sigortalılara kredi veren bankalar her geçen sene biraz daha sayısını artırmaya devam ediyor.