Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

16 Şubat 2020 0 Yazar: Arslan Eseroğlu

Aidatsız kredi kartı, her bankanın en az 1 kartında sağlamak zorunda olduğu kart tipidir. Aidatsız kredi kartı almak için bankanız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Bu kart sayesinde yıllık ödenen aidatlardan kurtulabilirsiniz fakat aidatsız kredi kartı kullanmak, bazı eksiklikleri beraberinde getirecektir. Bankalar, aidatsız kartlarını tamamen önemsiz olarak görmektedirler. Bu neden ile aidat alınmayan kredi kartları, birçok özellikten mahrum bırakılmaktadır. Özel taksit kampanyaları, kredi kartında biriken puanlar gibi diğer kredi kartlarında olan özellikler, aidatsız kredi kartında bulunmamaktadır.

aidatsiz-kredi-karti-veren-bankalar

aidatsiz-kredi-karti-veren-bankalar

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Her bankanın aidatsız kredi kartı bulunmaktadır fakat bankaların sağladığı özellikler, farklı olabilmektedir. Genel olarak sadece kredi kartı özelliğinin bulunduğu bu kartlar, taksit kampanyaları ve para puan gibi kampanyalardan muaf tutulmaktadır. Bu durum, her banka için aynı değildir. Hazırladığımız listede yer alan bankalar ve kartlar, diğer bankalara ve kartlara göre daha çok özellik bulunduran bankalar ve kredi kartlarıdır.

– HSBC / Concept Kart
– Odebank / Bank’O Card
– Türkiye İş Bankası / Maximum Kart
– QNB Finansbank / Enpara
– TEB / Sade Kart
– QNB Finansbank / Fix Kart
– ING Bank / Pegasus BolBol
– Yapı ve Kredi Bankası / World Eko Kart

Aidatsız Kredi Kartlarının Avantajları ve Dezavantajları

Aidatsız kredi kartlarının avantajları ve dezavantajlarını bankalar belirlemektedir. Bankalar, bu kredi kartlarını sağladıklarında sadece müşteri kazandıkları ve gelir elde etmedikleri için birçok dezavantajı bu kartlara entegre etmektedirler. Tamamen basit kredi kartı olan bu kartlar, sadece alışverişlerde kullanılmaktadır. Bu duruma uyum sağlamayan bankalar da bulunmaktadır. Bu neden ile aidatsız kredi kartının avantajlarını ve dezavantajlarını öğrenmek için bankanız ile iletişim kurmanız gerekmektedir.