Banka Avukat Sınavları 2020

Banka Avukat Sınavları 2020

9 Şubat 2020 0 Yazar: Arslan Eseroğlu

Banka avukat sınavları 2020, çok fazla merak edilen bir konudur. Avukat adayları veya avukatlar, bankalarda çalışmak için bu sınavları takip etmek zorundadırlar. Banka avukat sınav tarihleri, çoğu zaman farklı olabilmektedir. Bankalar, avukat dışında birçok meslek için de iş başvuru ilanı oluşturmaktadır. Yazımızda hem avukat sınavları hem de diğer mesleklerin sınavlarından bahsedeceğiz.

avukat-sınavları-banka

avukat-sınavları-banka

Banka Avukat Sınavları 2020

Her banka, resmi internet sitesinden iş alımlarını duyurmaktadır. Bu ilanlar için hem iş ilanı sitelerinden destek alabilir hem de banka sitelerine giriş yapabilirsiniz. Genellikle ‘Kariyer’ veya ‘İnsan Kaynakları’ sekmeleri altında, birçok iş ilanı bulunmaktadır. Bankada avukat olmak istiyorum diyen bir kişi, buralardan başvuru yapabilir. Bankaların sadece avukat aramadığını ve başka alanlarda da personel ihtiyacı olduğundan bahsetmiştik. Uzman Yardımcısı, Bilgi İşlem ve Yazılım Uzmanı, Müfettiş Yardımcısı, Servis Yetkilileri, Gişe Yetkilisi, Operasyon Elemanı, Satış ve Müşteri Temsilcileri, İhtisas Elemanı, Özel Güvenlik gibi alanlardır.

Banka Sınav Ücreti ve Sınav Konuları

Bankalar, genel olarak sınav ücreti talep etmektedir. Her bankanın talep ettiği sınav ücreti, farklı olmaktadır. Bu ücret için ortalama bir sayı belirtecek olursak, 100 TL diyebiliriz. Bunun yanında banka sınav konuları da merak edilmektedir. Banka sınav konuları, alım yapılacak departmana göre farklılık göstermektedir. Genel Yetenek Testi, Yabancı Dil Belgeleri, Yetkinlik Bazlı Mülakatlar, Türkçe Yeterlilik Testi, Mesleki Kişilik Envanterleri gibi konularda sorular sorulmakta ve sözlü mülakatlar yapılmaktadır.

İş ilanlarını kaçırmamak için düzenli olarak banka sitelerini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Bankalar, çoğu zaman başvuru tarihi için kısa zaman tanımaktadır. Sınavlar, genellikle merkezde yapılmaktadır. Neredeyse her bankanın merkezi İstanbul’da olduğu için mülakatlar için bu şehirde bulunmanız gerekecektir. Başvuru yaparken bu noktayı unutmamanız gerekir.