Banka Sınavları Ne Zaman 2020

Banka Sınavları Ne Zaman 2020

29 Haziran 2019 0 Yazar: Davut AKÇA

Merhabalar, bu makalemizde sizlere Banka sınavları ne zaman 2020 yılında banka sınavları tarihlerini vermeye çalışacağız. Öncelikle bankalarda çalışmak isteyen kişiler ilgili bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir. Bu bölümlerden mezun olan kişiler bankalarda çalışmak isteyenler bu makalemizde sizlere bankaların 2020 yılında yapılacak sınav tarihlerini vermeye çalışacağız. Öncelikle bu bankalarda çalışmak isteyenler öncelikle bankaların yaptığı sınavlardan tam puan alarak geçmeleri gerekir. Bu banka sınavları her yıl sonunda tarihleri belirlenir ve banka personel alımı yapmaktadır. Genel olarak bu banka sınavları tarihleri 2020 bankaların İnternet şubesinden resmi olarak yapılmaktadır.

Banka Sınavları Ne Zaman 2020

Banka Sınavları Ne Zaman 2020

Banka Sınavları Ne Zaman 2020

Bankalar her yıl personel alımları yapmaktadır. Bizde sizlere banka sınavları ne zaman 2020 yılında merak edenler için bu makaleyi hazırladık. Bu personel alımları bankaların yıllık personel ihtiyacını gidereceği kadar alımlar yapmaktadır. Bu yüzden her sene yapılıp ihtiyaç kadarı personel alımları yapılmaktadır. Bu yüzden hemen sizde bu 2020 yılında başvurunuzu yapıp sınava girip tam puan alarak sizde bir bankada çalışabilirsiniz. Bankacılık alanında iş istihdamı arttığı için personel alımları her yıl yapılmaktadır. Sizde bir bankada iyi bir pozisyonda çalışabilirsiniz.

Eğer sizde herhangi bir bankada kariyer yapmak istiyorsanız öncelikle kademeyle gitmeniz gerekir. Öncelikle banka sınavına girip iyi bir puan almanız gerekmektedir. Daha sonra bankada işe başladığınızda hangi bölümü okuduğunuzu soracaklardır ve size o okuduğunuz bölümle ilgili bir pozisyon belirlenecektir. Daha sonra sizde yapmak istediğiniz pozisyonlarda kendinizi geliştirerek iyi bir kariyer elde edebilirsiniz. Bu sizin için çok önemli ve yüksek oranlarda maaş alma durumu olmaktadır.

Banka Sınavına Başvuru Nasıl Yapılır?

Eğer sizde bir bankada çalışmak istiyorsanız ilk olarak bir sınava tabi tutulacaksınız. Bizde sizlere banka sınavına nasıl başvuru yapılır ile ilgili yardımcı olacağız. Öncelikle Türkiye’de bankacılık sistemi ciddi anlamda son yıllara göre kat kat gelişmiş durumdadır. Bu gelişmişlikle birlikte bankalar iş istihdamını artırmak için her yıl personel alımları yapmaktadır. Bu personel alımlarını bir sınava tabı tutarak bu alımları bir çok alanda personel alımı yapmaktadır. Banka sınavına başvuru yapmak isteyenler öncelikle bankalar, personel ihtiyacı ile ilgili İnternet şubesinde bir duyuru yapar. Daha sonra başvuru yapacaklar hemen yaptıktan sonra banka en uygun tarihte sınavı yapmakta olup her yıl olduğu gibi personel alımlarını gerçekleştirmektedir.

Banka Sınavı Ücreti Ne Kadar?

Bazı bankalar kurumsal olduğu için herhangi bir ücret almamaktadır. Türkiye’de bulunan bankalar devlet kurumu gibi hizmet ettikleri için banka sınavı girecek kişilerden ücret istenilmektedir. Bu banka sınavı her yıl yapıldığı gibi bu miktar bazen değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak 50 veya 100 TL arasındadır. Bu yüzden başvuru yapacaklar bunları dikkat etmeleri gerekmektedir. 2020 banka sınavları ücreti geçen yılki gibi olacaktır.

Bankalar Hangi Kadrolarda Alım Yapar?

Bankalar genel olarak hangi pozisyonda personel ihtiyacı duyarsa o alanda personel alımları yapmaktadır. Ama her yıl aynı şekilde personel alımları sabittir. Banka sınavına girecek olanlar bu pozisyonlarda çalışabileceklerdir. Hemen sizlere aşağıda maddeler halinde sıralayalım.

 • Servis görevlisi
 • Güvelik görevlisi
 • Müfettiş – Uzman Yardımcılığı
 • Çağrı Merkezi
 • Bilgi İşlem ve Yazılım Uzmanı
 • Gişe Yetkilisi
 • Servis Yetkilileri
 • Satış ve Müşteri Temsilcileri
 • Operasyon Elemanı
 • Takip Yetkilisi
 • İhtisas Elemanı
 • Özel Güvenlik Görevlisi
 • Şoför

Daha çok bu alanlarda banka personel alımları yapmaktadır. Bu yüzden sınava girdikten sonra bu yazdığım bölümleri sizde tercih edebilirsiniz.