Bankada Unutulan Para Sorgulama 2020

Bankada Unutulan Para Sorgulama 2020

4 Temmuz 2019 0 Yazar: Davut AKÇA

Banka kullanıcıları uzun süre herhangi bir kullanım olmayınca kart zaman aşımına uğramaktadır. Bizde sizlere bugün Bankada Unutulan Para Sorgulama 2020 nasıl yapacağınızı sizlere resimli olarak anlatacağız. Eğer sizde uzun zamandır bankada hesabınızda bıraktığınız para varsa Türkiye Bankalar Birliği tarafından zaman aşımına uğramaktadır. Eğer sizde 2020 yılı içinde daha önce bir bankaya yüksek veya düşük meblağlarda para yatırdıysanız ve geri almayı unuttuysanız TBB her yıl sizlere belirli bir süre vermektedir. Bu belirli süre içinde sizde bankada unutulan para geri alma işlemini yapmanız gerekmektedir. Bu süre her yıl belirlenerek sizde paranızı unuttuysanız hemen bankadan çekmeniz gerekir. Bizde sizler için unutulan parayı nasıl geri alacağınızı ve sorgulama işlemini yapacağınızı detaylı olarak anlattık. Sizde hemen öğrenebilirsiniz.

Bankada Unutulan Para Sorgulama 2020

Bir çok kişi banka hesabına para yatırdıktan sonra unutma ihtimali bulunmakla birlikte her yıl binlerce kişi bu sorunla karşılaşmaktadır. Bankada Unutulan parayı geri alma işlemini herkes bildiği gibi nasıl yapacaklarını bilmemektedir. Bizde sizler için bu konuya değinerek her yıl belirlediği süreyi ve nasıl yapacağınızı resimli ve detaylı bir şekilde anlatacağız. Bankada unuttuğunuz parayı çekmediğiniz zaman otomatik olarak devlet hazinesine devredilir. Eğer sizde bu durumla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız var olan paranızı banka hesabınızdan inceleyerek ve sorgulama işlemini yaparak hemen çekmeniz gerekecektir. Şimdi sizlere aşağıda detaylı olarak anlatalım.Eğer sizde bankada paranızı unuttuysanız ve sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız sizlere resimli olarak anlatacağız.

   Unutulan Para Sorgulama

Eğer sizde bankada unuttuğunuz parayı sorgulamak istiyorsanız yukarıdaki butona tıklamanız gerekmektedir. Tıkladıktan sonra karşınıza bir form çıkacaktır. Hemen sizlere aşağıda resmi paylaşalım. Bu işlemi yapmak için ilk olarak e-devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra hemen aşağıdaki resme bakınız.

bankada unutulan para sorgulama 2020

bankada unutulan para sorgulama 2020

  • İlk olarak adınızı ve soyadınızı giriniz.
  • Daha sonra hangi bankada para unuttuysanız o bankayı giriniz. Eğer tüm bankaları sorgulamak istiyorsanız tüm bankaları sorgula seçeneğini bırakıyorsunuz.
  • Daha sonra KART No yazan yere kartınızda bulunan numara kısmını giriniz.
  • Son olarak güvenlik kodunu doğrulayıp ara butonuna basmanız gerekmektedir.

Bankada Unutulan Para Geri Alınabilir mi?

Bir çok kişinin merak ettiği ve parasını uzun zaman önce banka hesabında unutan kişiler paralarını geri almak için geç kalmış durumda değillerdir. Sizler için detaylı olarak araştırıp nasıl paranızı geri alacağınızı resimli olarak anlatmış bulunmaktayız. Peki parasını bankada unutan geri alabilir mi? sorusuna gelirsek, bankalarda 10 yıl üzeri unutulan paralar otomatik olarak devlet hazinesi eklemektedir. 10 yıl altı hesaplardaki paraları geri alabileceksiniz. Nasıl geri alabileceğinizi hemen sizlere aşağıda anlatacağız.

Bankada Unutulan Para Nasıl Geri Alınır?

Uzun zaman önce banka hesabınızda unuttuğunuz paraları nasıl geri alacağınızı anlatacağız. Bu soruyu bankada unutulan para nasıl geri alınır herkes bizlere sormaktadır. Bizde sizlere bur soruya bir açıklık getirerek yardımcı olmaya çalıştık. Bildiğiniz üzere bankada unutulan paralar almanız için ilk olarak sorgulama işlemini yapmanız gerekir. Sizlere resimli olarak nasıl sorgulama işlemini yapacağınızı anlattık. Sizde ilk olarak sorgulama işlemini yaparak daha sonra bankada unuttuğunuz paranın miktarını öğrendikten ve o bankaya giderek sizde unuttuğunuz parayı geri alabileceksiniz.

Bankada Unutulan Paralar Listesi

Bankalarda unutulan paraların listesi her yıl TBB tarafından kendi resmi sitesinde sizlerle paylaşmaktadır. Bu listede eğer sizde varsanız paranızı almanız için belirli bir süre vermektedir. Bu süre zarfında hemen sizde paranızı geri almanız gerekir. Eğer almazsınız otomatik olarak devlet hazinesine eklenmektedir. TBB tarafından paylaşılan bu listede önce kendinizi sorgulayın ve hangi bankada paranızın olduğunu öğrenin gidip bankada paranızın olduğu şubeyi ziyaret ederek paranızı geri alabilirsiniz.

[ratings]