Bankadan Başka Kredi Veren Kurumlar Neler

Bankadan Başka Kredi Veren Kurumlar Neler

10 Kasım 2019 0 Yazar: Davut AKÇA

Bankadan başka kredi veren kurum ve kuruluşlar sayısı oldukça yüksek. Ülkemizde bireylerin ve kurumların ihtiyaçlarına karşılık olarak kredi veren kurumlar arasında ilk sırayı tabi ki bankalar almaktadır. Özellikle de kredi ürünleri ile büyük destek sağlayan bankalar düşük faizlerle ve uygun geri ödeme koşulları ile müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için farklı farklı kredi ürünleri sunmaktadırlar.

Öte yandan son zamanlarda artık çeşitli sektörlerde yer alan kurumlar da kredi ürünlerini kullandırarak kişilere finansal destek sağlamaktadırlar. Bahsettiğimiz özel kredi veren kurum ve kuruluşlar olarak ilk sırada ikinci el araç alımında kredi sunan sigorta şirketleri var. Bunların haricinde Eminevim veya Eminoto olsun, güzel kampanyalar sunmaktadırlar. Ayrıca kredi kartı borçları yapılandırması ve borcu kapatma konusunda da kredi kullandıran firmalar vardır.

Araç İçin Kredi Veren Kurumlar

Konumuzda bahsedeceğimiz en uygun kredi veren bankalar haricinde kredi veren kurumlar olarak ilk sırada, ikinci el veya sıfır araç alımında kredi kullandıran finans kuruluşları ile sigorta şirketleri gelmektedir. Bunlar araç firmalarının kendilerine ait olan bir finans kuruluşu tarafından verilen kredilerdir. Genellikle güzel kampanyaları olur ve yıl sonunda sıfır faiz avantajları sunabilirler. Dolayısıyla birçok kişiye bu kredilerden kullandıran firmalar uygun geri ödeme vadeleri ve kampanyaları ile müşterilerinin memnuniyetini kazanmaktadırlar ve araç satışlarını arttırmaktadırlar.

Konut Alımı İçin Kredi Veren Kurumlar

Bir diğer bankalar harici özel kredi veren kurumlar ise son zamanlarda oldukça gündemde olan ve popüler olan, hatta eminiz ki akrabalarınız veya çevrenizde illaki duyduğunuz Eminevim ve Eminoto olarak bilinen firmalardır. Bilindiği kadarıyla 1991 yılından bu yana 70.000’den fazla kişiyi konut sahibi yapan bu firma sanki bir katılım bankası mantığı ile hizmet vermektedir. Müşterilerinden herhangi bir şekilde faiz talep etmediğini belirtmekte ve uzun vadede ödeme imkanı sunan krediler kullandırmaktadır. Ayrıca sadece konut alımında değil, müşterilerinin taşıt alımlarında da güzel kampanyaları olmaktadır.

Kart Borcunuz İçin Kredi Veren Kurumlar

Son olarak bahsedeceğimiz popüler kredi kartı yapılandırması ve kredi kartı borcunu kapatmak için müşterilerine kredi veren firmalar bulunmaktadır. Gayet uygun ödeme koşullarında ve vade süresine göre belirlenen faiz oranlarıyla kredi kullandıran bu firmalara Teskomb, Polsan, Oyak, gibi kuruluşları örnek verebiliriz. Bu firmalar kredi talep eden kişilerin kredi kartı borcu üzerinden ürün kullandırmaktadırlar. Kredi kartı borcunun kapatılmasından sonra da kişiler vade seçeneklerine göre kredi geri ödeme koşuluyla borcu bu firmalara geri öderler.

Banka harici özel kredi veren kurum veya kuruluşları sizlere açıklamaya çalıştık. Ayağınızı yorgana göre uzatmanızı diler, finansal yaşantınızda başarılar dileriz.