Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nasıl Alınır ?

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nasıl Alınır ?

13 Şubat 2020 0 Yazar: Arslan Eseroğlu

Bloke teminatlı kredi kartı, kredi notu düşük olan kişiler için önerilmektedir. Bu sayede kredi notu düşük olan kişiler, bloke teminatlı kredi kartı ile kredi kartı kullanabilmektedir. Adından anlaşılacağı üzere teminatlı ve blokeli olan bu kart, belirli bir nakit karşılığında verilmektedir. Bu kredi kartı için kart alacağınız bankada mevduat hesabınızın ve hesapta da bir miktar nakit olması gerekmektedir. Bunları sağladığınız takdirde bloke teminatlı kredi kartı alabilirsiniz. Bu sayede bloke teminatlı kredi kartı nedir sorusuna yanıt verdik. Şimdi, bloke teminatlı kredi kartı nasıl alınır bundan bahsedeceğiz.

teminatlı-kredi-karti-nasil-alinir

teminatlı-kredi-karti-nasil-alinir

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nasıl Alınır ?

Bildiğiniz gibi birçok kredi kartı için internet bankacılığı ve mobil bankacılık ile kredi kartı başvurusu yapabilmektesiniz. Bloke teminatlı kredi kartı, bu şekilde sahip olabileceğiniz bir kart değil. Durum böyle olunca bloke teminatlı kredi kartı nasıl alınır sorusu, birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Bu kartı almak için direkt olarak banka şubesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Bankada bireysel müşteri temsilcisi ile görüşme gerçekleştirir ve görüşme olumlu sonuçlanırsa kredi kartı alabilirsiniz. Bu noktada bankanın sizden teminat olarak isteyeceği nakit miktarı da belirlenmektedir.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Bu kartı almak isteyen kişiler, borçlarını olan ve kredi notu düşük olan kişiler olacağı için bankalar bu kişilere temkinli yaklaşır. Diğer kredi kartları gibi reklamı yapılan bir kart değildir. Çoğu banka, bu kartı vermeden önce birçok araştırma yapar ve çoğu zaman kartı onaylamaz. Kartı alacak kişi, kredi notunu düzeltme eğilimindeyse kredi kartı çıkma ihtimali daha yüksektir. Bankalar, bloke teminatlı kredi kartı için zaman aralıkları belirler ve bu zamanlarda başvuru kabul eder. Bu kart için aktif olarak başvuru kabul eden bankalar aşağıda yer almaktadır.

– TEB
– Ziraat Bankası
– Kuveyt Türk
– Türkiye Finans