Borç Kapatma Kredisi Kampanyaları 2020

Borç Kapatma Kredisi Kampanyaları 2020

9 Şubat 2020 0 Yazar: Arslan Eseroğlu

Borç Kapatma Kredisi Kampanyaları 2020

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de çok fazla kredi kartı kullanımı mevcuttur. Kredi kartlarını bilinçli kullanan tüketicilerin yanında bilinçsiz harcama yapanların sayısı oldukça fazladır. Özellikle alışveriş konusunda henüz sistemlerini oturtamayan kişilerin birden fazla bankadan çıkarttıkları kredi kartları toplanarak büyük bir borç açığa çıkartmaktadır. Bu gibi durumlar için her yıl bankalar tüketicilere yardım için borç kapatma kredisi sunmaktadır. Her yıl olduğu gibi borç kapatma kredisi kampanyaları 2020 yılında da devam etmektedir. Kredi kartı borçlarının ya da kredi ödemelerinin dağınık dağınık çeşitli bankalarda olmaması ve ödemelerin tek bir banka üzerinden takip edilmesi kişiler için de büyük kolaylık sağlamaktadır.

Borç Kapatma Kredisini Kimler Alabilir ?

Borç kapatma kredisi ile borç yapılandırması çok fazla karıştırılan, birbirinden farklı uygulamalardır. Borç kapatma kredisinde mevcut borçların kapatılması amacıyla bankaların sunduğu ihtiyaç kredisidir. Borç yapılandırması ise icraya giden ya da ödenemeyen borçların en uygun faizli bankaya taşınarak yeniden yapılandırılmasıdır. Borç kapatma kredisini kimler alabilir sorusunun cevabı icra takibine girmeyen borçları olan kişiler olarak cevaplayabiliriz.

borç-kapatma-kredisi-şartları

borç-kapatma-kredisi-şartları

Bankalardan çektiğiniz her kredi için borç kapatma kredisi altında ihtiyaç kredisi çekmeniz de mümkün değildir. Bankaların mevcut borç kapatma kredisi kampanyalarını kapsayan durumlar; ihtiyaç kredileri, taşıt kredileri ve kredi kartı borçlarıdır. Bankalar konut kredisini ve sizin hesabınıza bağlı ek kart borçları için borç kapama kredisi vermemektedir.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Farklı bankalardaki borçlarınızı tek bir yere toplamak isteyen kişilere borç kapatma kredisi veren bankalar şunlardır;

  • Akbank
  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • QNB Finansbank
  • Şekerbank
  • Denizbank

Borç kapatma kredisi kampanyaları 2020 yılında da devam eden ve güncel kampanyaları bulunan bankalar ise şunlardır;

  • Ziraat Bankası: Mevcut borçlarını Ziraat Bankası’nda toplayarak borç kapatma kredisi çekmek isteyen kişilere 60 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. Tercihinizi 24 ay vadeden yana kullanırsanız faiz oranı %1,10, 60 ay vadeden yana kullanırsanız ise faiz oranı 1,20 olmaktadır.
  • Halkbank: Kredi kartı borçlarının yapılandırıldığı Halkbank’ta faiz oranları ziraat bankası ile aynıdır.
  • Akbank: Akbank’ın 2020 yılı için sunmuş olduğu borç kapatma kredisi 200₺ ile 20.000₺ arasını kapsamaktadır. Ve en az 8 ay en fazla 12 ay vade imkanı sağlanmaktadır.