BTC 2019 Mart’tan Sonra İlk Büyük Alım Sinyalini Veriyor

BTC 2019 Mart’tan Sonra İlk Büyük Alım Sinyalini Veriyor

13 Ocak 2020 0 Yazar: Davut AKÇA

Boğa piyasasının Bitcoin ekosistemine geri döndüğüne dair son vakitlerde pek çok analist açıklamalar yapıyor. 2020’nin birinci gününde bu yana Bitcoin %13’lük bir kar göstererek bu tezi doğruluyor. Başkaca Mart ayından sonra birinci kere bu kadar güçlü alım sinyallerinin olduğu da tabir ediliyor.

8.000 Dolar ve Bitcoin Son 24 saat içinde Bitcoin 7.700 dolardan 8.250 dolar seviyesine kadar çıkarak %7’lik bir artış kaydetti. Sonrasında marjinal bir geri çekilme yaşanmış olsa da BTC 8.000 doların üzerinde kalmayı başardı.

Bitcoin Mart 2020’de ne olacak?

Bitcoin fiyatını Amerika ve İran arasındaki tansiyon etkiledi ve önder kripto para ünitesi hoş bir ivme yakaladı. Her ne kadar tansiyonun kademesi düşmeye başlamış olsa da BTC artış eğilimine devam ediyor üzere görünüyor. Öte yandan 50 günlük hareketli ortalama üzere daha uzun vadeli göstergeler, Eylül ayından bu yana birinci kere yukarı gerçek dönerek olumlu sinyaller vermeye başladı. Ayrıyeten haftalık grafikte, 50 ve 200 haftalık hareketli ortalamalar hala güçlü bir yükseliş eğiliminde bulunuyor. Bu yüzden analistler uzun vadeli tablonun olumlu göründüğünü tabir ediyor.