Büyük Ripple Davasında Olumlu Gelişme!

Büyük Ripple Davasında Olumlu Gelişme!

19 Ocak 2020 0 Yazar: Davut AKÇA

Ripple topluluğunun ve XRP yatırımcılarının gözü kulağı şu an için ABD’den gelecek bir karara bağlı. Ripple’a ve başkanlarına yönelik açılan toplu dava, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu ve firmanın lisanssız menkul kıymet satışı yaptığını sav ediyor.

Ripple 15 Ocak tarihinde davayı durdurma müracaatında bulunmuş ve davacıların yasal vade içerisinde müracaat yapmadığını vurgulamıştı. Davaya bakan duruşma ise bunu dikkate alacaklarını ve sonucun yazılı olarak açıklanacağını vurgulamıştı. Ama Ripple’ın tuttuğu Boies Schiller Flexner LLP isimli hukuk firması, her şeyi değiştirebilir ve Ripple CTO’su David Schwartz da bu durumdan emin gözüküyor.

Bill Gates’i Mahveden Avukat, Ripple’dan Yana! New York merkezli hukuk firması, Amerika’nın en ünlü avukatlarından birisi olan David Boies tarafından kuruldu. Boies daha evvel ABD hükümeti ve Microsoft (NASDAQ:MSFT) arasındaki davada ABD hükümetini temsil etmiş ve Bill Gates‘i adeta duruşmada “haşlamıştı”. Schwartz da Twitter üzerinde dava hakkında gelen sorulardan birisine karşılık vererek, avukatlarına külliyen güvendiklerini zahir eden bir tabir kullandı. Schwartz, ilgili tweet içerisinde avukatlarına güvendiklerini ima etti ve onların “en güzel kelimelere” sahip olduklarını vurguladı.

Twitter üzerinde Ripple’ın ünlü avukat Boies ile çalıştıklarının görülmesi bile birkaç kullanıcı arasında sevinç yaratmışa benziyor. XRP ise bu metnin kaleme alındığı an itibariyle %2,94 düşüş yaşıyor lakin bu umumi olarak piyasa trendinden kaynaklanıyor olabilir.