Büyük Vaatler Sunan Altcoin’in Değerinde Rekor Düşüş!

Büyük Vaatler Sunan Altcoin’in Değerinde Rekor Düşüş!

5 Ocak 2020 0 Yazar: Davut AKÇA

Richard Heart tarafından piyasaya sürülen HEX isimli altcoin girişimi, birinci gününden beri tartışmaların gayesinde mahal alıyor. Çok kısa vadede yatırımcılara büyük getiriler sunacağını söz eden Heart, HEX’in birinci hafta %90 üzere sert bir çakılma yaşamasından sonra yatırımcıların yansıları ile karşılaşmıştı. Birçok kripto para yatırımcısı girişimin dolandırıcılık olduğunu söz etse de, Heart buna karşı geldi ve HEX’in yükseleceğini, buna inancının tam olduğunu vurguladı.

AltCoin’deki Düşüş

Bitcoin’in En Küçük Ünitesinden Daha Küçük! Buna karşın Cointelegraph‘ın aktardığı bir habere nazaran HEX’in esasen dibi bulan pahası 1 gün içerisinde %50 üzere sert bir düşüş daha yaşadı. Bu da HEX’in kıymetinin 1 Sats’dan bile aşağıya inmesine sebep oldu. Bitcoin‘in en küçük ünitesi olarak bilinen Satoshi’nin yani 0.00000001 BTC‘nin de altına inen HEX’in kıymeti şu an hesaplanamayacak kadar geriledi.

Bidesk kripto para borsasının datalarına nazaran ise 1 HEX’in dolar karşılığı 0.000058 seviyelerinde geziniyor. Doğal ki bu durum başından beri yatırımcıları HEX’e karşı dikkatli olmaları konusunda uyaran kimselerin, girişim ve yatırımcıları ile dalga geçmesine sebep oldu. Bilhassa HEX girişiminin tanıtımını yapan iki kişinin daha evvel BitConnect ponzi yapısının reklamını da yapmış olması, kuşkuları arttırmıştı. HEX’in bütün bu sinyallere karşın Roger Ver destekli Bitcoin.com borsasında listelenmesi de tenkitleri arttırmıştı.