En Uygun TOKİ Kredisi Veren Bankalar 2020

En Uygun TOKİ Kredisi Veren Bankalar 2020

27 Ocak 2020 0 Yazar: Davut AKÇA

TOKİ’den ev sahibi olmak isteyen kişiler, en uygun toki kredisi veren bankalar 2020 araştırması yapmaktadır. Durum böyle olunca en uygun toki kredisini hangi banka verir sorusu da ortaya çıkmaktadır. Tüm bu sorulara yanıt vereceğiz ve en uygun toki kredini hangi bankadan alabilirsiniz, bunu öğreneceksiniz. Ayrıca kredi hesaplamaları için sitemizde yer alan araçları kullanabilirsiniz.

En Uygun TOKİ Kredisi Veren Bankalar 2020

Krediye başvurmadan önce ihtiyaç duyulan şeyleri, öğrenmeniz doğru olacaktır. Bu sayede hızlı şekilde kredi alabilirsiniz. İlk olarak kredi başvurusu için gerekli olan belgelerden başlayabiliriz. Bunlar; gelir belgesi, kimlik belgesi, emekli olanların emeklilik belgesi, engelli olan adayların engelli raporu ve şehit/gazi ailelerinin hak sahipliği belgesi, yeterli olacaktır. Bu belgeler, toki kredisi için gerekli belgelerdir.

toki-kredisi

toki-kredisi

Halkbank TOKİ Kredisi

Her şeyden önce, bu bankadan kredi alsanız bile bazı işlemlerin Ziraat Bankası’nda yapıldığı bilmeniz gerekmektedir. Örneğin; konut tahsis belgesinin Ziraat Bankası’na verilmesi gibi. Ziraat Bankası’na yapılan başvurudan sonra kredi miktarınızın Halkbank’ta bulunan banka hesabınıza yatırılacaktır. Halkbank’tan alınan krediler, 240 ay vade imkanı ile sunulmaktadır. Ayrıca %10 peşinat zorunluluğu bulunmaktadır. Peşinatınız yoksa, yine aynı bankadan ihtiyaç kredisi alarak peşinatı bu şekilde halledebilirsiniz. Kredi miktarı, isteğinize bağlı değil, konut tutarına göre verilmektedir. Bu sebep ile ek olarak miktar arttırımı söz konusu değildir.

Ziraat Bankası TOKİ Kredisi

İşleyiş aynıdır. Bankaya başvurunuzu gerçekleştirirsiniz ve konut miktarına göre kredi miktarınız belirlenir. Başvuru süreci sonlandıktan sonra mutlaka konut tahsis belgenizi almanızı unutmayın. Ziraat Bankası, emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan alanlar için kampanya düzenlemektedir. Bu kampanya, toki kredisi almak isteyen kişileri de kapsamaktadır. Bu sayede daha düşük faiz oranı ile kredi alma firsatınız doğacaktır. Tüm detaylar için banka ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.