Ethereum (ETH) Yatırımcıları İçin Kötü Haber!

Ethereum (ETH) Yatırımcıları İçin Kötü Haber!

5 Ocak 2020 0 Yazar: Davut AKÇA

Güney Kore’nin önde gelen kripto para borsalarından UPbit, geçtiğimiz Kasım ayında atağa uğramış ve 50 milyon dolar bedelinde Ethereum (ETH) çalınmıştı. Kimileri bunun borsa içerisinden gerçekleştirilen bir aksiyon olduğunu düşünse de, çalınan ETH’lerin yatırımcıların üzerinde satış baskısı oluşturacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Taarruzun kim tarafından gerçekleştirildiği hala bilinmiyor olsa da, saldırganlar her geçen gün daha çok ETH aktarımı yapmaya ve bunları borsalara aktarmaya başladı. Whale Alert hesabı tarafından da her gün yeni bir ETH aktarımı yapıldığı malumatı aktarılıyor. Olağanda bu aktarımların Ethereum yatırımcıları için olağan süreçler olduğu bilinse de, son birkaç gün çok daha farklı bir sonuç ortaya koydu.

Ethereum Yatırımı Yapılmalı mıdır? Ethereum İçin Düşüş Mü Geliyor?

NewsBTC aslının aktardığı bir habere nazaran, yapılan araştırmada çalınan ETH’lerin Bibox, Binance ve şu an için tespit edilemeyen farklı bir kripto para borsasına da aktarıldığı vurgulanıyor. Bu da saldırganların ilerleyen günlerde toplu bir ETH satışı yapabilecekleri manasına geliyor. Yapılan her süreçte 5.000 adet ETH aktarılsa da, şimdiye kadar milyonlarca dolarlık ETH’nin borsalarda biriktirilmiş olması olası.

Bu metnin kaleme alındığı an itibariyle Ethereum 136 dolarlık ünite fiyata ve 14 milyar dolarlık yekun piyasa pahasına sahip. Yapılacak muhtemel bir yüklü satış fiyatı yine korkulan seviyelere indirebilir.