Ev Hanımı Kredi Çekebilir Mi ?

Ev Hanımı Kredi Çekebilir Mi ?

19 Şubat 2020 0 Yazar: Arslan Eseroğlu

Ev hanımı olan kişiler, son yıllarda bankaların sağladığı imkanlar sayesinde kredi çekebilir ve kredi kartı kullanabilir duruma gelmişlerdir. Bu imkanlar, her banka tarafından sağlanmamaktadır. Ev hanımı kredi kullanabilir mi, ev hanımı kredi çekebilir mi ve ev hanımına kredi veren bankalar gibi konuların hepsine cevap vereceğiz.

Ev Hanımı Kredi Çekebilir Mi ?

Bildiğiniz üzere SGK kaydı olmayan kişiler, bankalar aracılığı ile kredi ve kredi kartı alamamaktadır. Bu durumu bilen ev hanımları, ev hanımı kredi çekebilir mi sorusuna yanıt aramaya başlamaktadırlar. Bu sorunun cevabı, evettir. Ev hanımları hem kredi çekebilir hem de kredi kartı kullanabilir fakat bazı şartları karşılaması gerekmektedir.

Ev Hanımı Kredi Çekme Şartları

– Kefil olması ya da bir malın ipotek gösterilmesi,
– İpotek gösterilecek mal sahibinin rızasının olması,
– Kredi taksitlerinin aylık gelirinin %50’sinden fazla olmaması,
– Aylık düzenli gelir olduğunun belgelenmesi, banka tarafından aranan şartlar arasındadır. Ev hanımıysanız ve kredi çekmek istiyorsanız, yukarıda yer alan şartları eksiksiz olarak yerine getirmeniz gerekmektedir. Ev hanımı olduğunuz için büyük ihtimalle aylık düzenli geliriniz yoktur. Bu noktada devreye aileniz ve eşiniz girecektir. Eşinizin aylık geliri ile ya da araç/ev gibi ürünlerine sahipliği ile kredi çekebilirsiniz. Bu ürünleri ipotek ettirmeniz, hem kredi hem de kredi kartı almanızı sağlayacaktır.

ev-hanimina-kredi-veren-bankalar

ev-hanimina-kredi-veren-bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

– Türkiye İş Bankası
– Türkiye Finans
– Albaraka Türk
– TEB
– Ziraat Bankası
– HalkBank
– Kuveyt Türk
– ING
– Fiba Banka
– ŞekerBank
– Garanti Bankası
– VakıfBank

Direkt olarak banka şubesinden başvuru yapabileceğiniz gibi internet bankacılığı ya da mobil bankacılık servislerini kullanarak da başvuru yapabilirsiniz.