Findeks Kredi Notu Hızlı Yükseltme Teknikleri Kritik Noktalar

Findeks Kredi Notu Hızlı Yükseltme Teknikleri Kritik Noktalar

21 Ocak 2020 0 Yazar: Davut AKÇA

Kredi notunun yüksek olması büyük önem taşımaktadır. Konut kredisi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi gibi birçok kredi türünde, kredi notunuza bakılmaktadır. Kredi notu, 1 ile 1900 aralığında değerlendirilmektedir. En güvenilir kişi 1900 puanı olan, en güven vermeyen kişi ise 1 puan olandır. Bankalara kredi başvurusu yaptığınızda kredi notunuza bakılarak, isteiğinize cevap verilir. Kredi notunuz 1000’in üzerindeyse, genellikle krediniz hazırlanır ve verilir. 1000’in altında puanı olan kişiler, incelemeye alınırlar ve buna göre değerlendirilirler. Buradan kredi notunun ne kadar önemli olduğunu anlayabiliyoruz. Findeks kredi notu hızlı yükseltme teknikleri nelerdir sorusuna yanıt vereceğiz ve kritik noktaları paylaşacağız.

Findeks Kredi Notu Hızlı Yükseltme Teknikleri Kritik Noktalar

Kredi notu yükseltmenin en kolay yolu; düzenli ödeme yapmaktır. Düzenli ödeme yapmak kadar, ödemenin miktarıda önem taşımaktadır. Kredi kartı borcunuzun asgari ödeme tutarını değil, daha fazlasını ödemeniz gerekmektedir. Bu sayede findeks kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Kredi notu hemen yükselmez, zaman içerisinde kurallara uyduğunuz takdirde yükselecektir.

findeks-kredi-notu

findeks-kredi-notu

– Ödemeleri asla geciktirmeyin ve asgari ödeme tutarından fazla ödeme yapın.
– Bu dönem hiç kimseye kefil olmayın.
– Kredi borcunuz varsa, yeni kredi başvurusunda bulunmayın. Hem krediniz reddedilecektir hem de kredi notunuz düşecektir.
– Bankada yaptığınız işlem sayısını arttırın. Maaş ödemesi dahil, birçok ödemeyi aynı bankaya almaya çalışın. Burada bir düzen oluşacak ve bu düzen de kredi notunuzun artmasını sağlayacaktır.

Bunun yanında kredi notunu etkileyen unsunlar da merak edilmektedir. Kredi kullanım sıklığı %15, yeni kredi istekleri ve açılışları %20, kredi kartı borç ödeme düzeni %30, mevcut borç seviyesi %25 ve diğer nedenler %10 etkilemektedir. Bu yüzdelerden kredi notunuzu en çok ve en az etkileyen unsurlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.