Genç Çiftçi Başvurusu 2020

Genç Çiftçi Başvurusu 2020

17 Eylül 2019 0 Yazar: Davut AKÇA

Genç Çiftçi Başvurusu 2020

Bu yazımızda Genç Çiftçi Başvurusu 2020 yılında değişiklikler oldu mu? yada ne zaman başvuru yapacağınızı ve nasıl yapacağınızı bu makalemizde sizlere detaylı olarak anlatacağız. öncelikle bildiğiniz gibi genç çiftçi projesi “köyüne dönüş yap, desteği al” sloganıyla artık genç yaşta çiftçilik ile uğraşmak isteyen kişilere devlet tarafından yapılan bir destektir. Sizde bu destek ile kendi işinizi kurabilirsiniz. Bizde sizler için genç çiftçi projesini detaylı olarak araştırıp ne zaman başvuracağınızı ve nasıl başvuracağınızı formu doldurmanız için detaylı ve resimli olarak anlatımlar yapacağız.

Genç Çiftçi Başvurusu Şartları Nelerdir?

Genç çiftçi projesine başvuru yapmadan önce gerekli olan şartları bilmeniz gerekmektedir. Bu şartları sağladığınız takdirde sizde genç çiftçi projesinden faydalanabilirsiniz. Genç çiftçi projesi şartlarını hemen aşağıda okuyabilirsiniz.

 • Genç çiftçi projesinden faydalanmak isteyenler ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmaları gerekmektedir.
 • Genç çiftçi projesi tarım ve orman bakanlığı tarafından yapılmış bir destektir. Genç yaşta çiftçi olmak isteyen kişilere destekte bulunmaktadır. Bu yüzden başvuru yapmak istediğiniz zaman 18 ve 41 yaşını geçmemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde bu kampanyadan faydalanamazsınız.
 • Okuma yazma bildiğinize dair bir belge gerekmektedir.
 • Eğer hayvanlarınız var ise bu projeden faydalanmak istiyorsanız en az 15 büyükbaş 50 adet küçükbaş hayvanlarınızın olması gerekir. Bu rakamdan az olursa bu projeden faydalanamazsınız ve başvuruda bulunamayacaksınız.
 • Arı yetiştiren kişiler ise 50 arı kovanı olması gerekmektedir.
 • Eğer bakanlığın başlattığı buna benzer bir projeye başvuru yaptıysanız bu genç çiftçi başvurusu işlemini geçersiz sayılacaktır. Daha önce herhangi bir kampanyaya başvuru yapmamanız gerekmektedir.

2020 Genç Çiftçi Başvuruları Ne Zaman?

Gıda ve Tarım Bakanlığı tarafınca yürütülen bu kampanya ile sizde köyünüze dönerek hemen genç çiftçi başvurusu işlemini yaparak bu kampanyadan faydalanabilirsiniz. Gıda ve Tarım Bakanlığı her yıl olduğu gibi bu kampanyayı yapmakla birlikte her yıl yeni çiftçilere destekler vermektedir. Bu desteğin amacı Türkiye’de tarım ve hayvancılığın çoğalmasıdır. Son zamanlarda hayvancılık ve tarım ciddi anlamda düşüşler yaşamıştı. Çiftçiler tarlasını satıp beton dökmeye başlamıştı ve bakanlık buna karşın böyle bir çözüm sunarak yeni genç nesil çiftçilere destek olmaktadır.

Genç Çiftçi Başvurusu

Genç çiftçi başvurusu yapmak isteyenler için detaylı olarak araştırdık ve genç çiftçi projesine nasıl başvuracaklarını resimli ve detaylı olarak anlattık. Eğer sizde genç çiftçi başvurusu yapmak istiyorsanız hemen aşağıda detaylı olarak nasıl başvuruda bulunacağınızı öğrenebilirsiniz. İlk olarak aşağıda genç çiftçi kayıt butonuna tıklamanız gerekmektedir.

   Genç Çiftçi Kaydı

genç çiftçi kaydı

genç çiftçi kaydı

 • İlk olarak T.C. Kimlik Numaranızı Giriniz.
 • Adınızı ve soyadınızı giriniz.
 • Baba Adınızı Giriniz.
 • Cep telefon numaranızı giriniz.
 • E-posta adresinizi doğru bir şekilde giriniz. (Eğer yok ise hemen bir e-posta hesabı açınız.)
 • Son olarak tam güvenlikli bir şifre oluşturun ve oluşturduğunuz şifreyi doğrulayın.
 • Doğruladıktan sonra Güvenlik kodunu girerek üyelik işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra sizleri Gıda ve Tarım bakanlığı personelleri tarafından arayacaklardır. Sizden bir takım bilgiler alınacaktır. Bu bilgiler doğrultusunda bu projeden faydalanıp faydalanmayacağınızı bu bilgiler doğrultusunda belirlenecektir.

https://youtu.be/_buA12ZfTNk

[ratings]