Harman Veresiye Çiftçi Kredisi (Yılda Bir Kez Ödemeli)

Harman Veresiye Çiftçi Kredisi (Yılda Bir Kez Ödemeli)

9 Şubat 2020 0 Yazar: Arslan Eseroğlu

Harman Veresiye Çiftçi Kredisi (Yılda Bir Kez Ödemeli)

Ülkemizde azalan tarımı tekrar canlandırmak için çiftçilere çok fazla hibe ve kredi imkanları sunulmaktadır. Harman veresiye çiftçi kredisi kapsamında aldığınız kredileri hasat döneminde toplu olarak ödeme yapmanız gerekmektedir. Bankalar tarım ve hayvancılıkla ilgili kullanılmak üzere her türlü araç gereç için kullanılabilecek yılda bir kez ödemeli krediler ve kampanyalar sunmaktadır. Hatta harman veresiye çiftçi kredisi kapsamında alınan kredilerin ödeme planlarının hasat öncesine denk gelmesi halinde erteleme imkanı da tanınmaktadır. Bu yazımızda size bankalar tarafından çiftçilere sunulan hasat kredilerinden bahsedeceğiz.

  • Garanti Bankası

Tarım kredisi kapsamında 12 aydan 60 aya varan vadelerle yılda bir kez ödemeli çok sayıda kredi seçeneği sunmaktadır. Tarımsal faaliyetlerin her aşaması için kredi imkanı sunan Garanti Bankası’nda çiftçilere sera kredisi, ürün ön finansman kredisi, traktör ve biçerdöver kredisi gibi ayrı ve ihtiyaca yönelik seçenekler sunulmaktadır.

  • Ziraat Bankası

Hem hasat dönemi hem de ürünlerin pazarlama dönemleri için destekleyici kredi imkanları sunan Ziraat Bankası’nda krediye başvurabilmek için çiftçi belgeniz olması gerekmektedir. Bunun yanında son 3 yıla ait gelir tablosu da sunmanız istenmektedir. Bu açıdan işe yeni girmiş kişiler için şartlar zor görünse de dosyanıza tarımsal işletmeyi teşvik edici belgeler eklemeniz şansınızı artıracaktır.

harman-veresiye-çiftçi-kredisi

harman-veresiye-çiftçi-kredisi

  • Akbank

Tarıma destek paketleri kapsamında çiftçilerin hasat dönemine uygun yılda bir kez ödemeli kredi veren bankalardan biri de Akbank’tır. Sadece hasat aşamasında değil ön hazırlıklarında da çiftçilere yardımcı olan Akbank’ta sulama kredisi, tarımsal ekipman kredisi, arsa alım kredisi ve traktör kredisi gibi hem süreci destekleyici hem de bu işe girmek isteyenlere yardımcı krediler sunulmaktadır.

  • Denizbank

Denizbank, diğer bankalardan farklı olarak harman veresiye çiftçi kredisine başvuran kişilere faturaların otomatik ödeme talimatlarında kolaylık sağlamaktadır. O an hesabınızda para olmasa dahi faturalarınız ödenmektedir. Bu biriken fatura ödemelerini isterseniz ayrıca isterseniz yılda bir ödemeli harman veresiye çiftçi kredisi ödemesinde ödeyebilirsiniz.