İş Bankası Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası 2020

İş Bankası Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası 2020

8 Ocak 2020 0 Yazar: Davut AKÇA

İş Bankası müşteri hizmetleri telefonuna 0212 258 88 50 hatlı danışma hizmetinden ulaşabiliriniz. Dilerseniz infoatestaboom.com e mail adresinden de sorularınız için banka ile iletişime geçebilirsiniz. Banka müşteri hizmetleri sayesinde, bankacılık işlemlerinizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Bulunduğunuz yerden işlemlerinizi yapmak, banka şubelerinde sıra beklememek için doğru adres müşteri hizmetleri telefon numarasıdır. 0 850 724 0 724 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak, kendinizi tanıttıktan sonra bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz.

İş Bankası Müşteri Hizmetlerine Kendimi Nasıl Tanıtabilirim?

İş Bankası müşteri hizmetlerine kendini tanıtmak isteyen kişiler 4 farklı yöntemden bir tanesini kullanabilirler. Dilerseniz aramayı gerçekleştirdikten sonra 11 haneli hesap numarasını ve hesaba giriş yaparken kullandığınız bankamatik kartının şifresini tuşlayabilirsiniz. Dilerseniz 16 haneli olan kredi kartı numaranızı ve kartınıza ait şifrenizi tuşlayabilirsiniz. Bankamatik kartı kullanıyorsanız, yine 16 haneli olan bankamatik kartının şifresini ve banka kart numarasını girerek kendini tanıtabilirsiniz. Eğer kartlarınız yanınızda değilse, müşteri numaranızı tuşlayarak ve müşteri şifrenizi yazarak kendinizi sisteme tanıtabilirsiniz.

İş Bankası Müşteri Hizmetlerinden Şifresiz Faydalanabilir miyim?

İş Bankası müşteri hizmetlerinden şifresiz faydalanmak mümkün değildir. Bütün bankacılık işlemleri için 6 haneli müşteri hizmetleri ile birlikte yine 6 haneli müşteri şifresinin tuşlanması gerekir. Şifrenizi unutmanız halinde ya da henüz şifre almadıysanız, anında şifre alabilirsiniz. Bunun için telefon şubesini aradıktan sonra sırası ile 5 1 ve 1’i tuşlayın. Sistem sizi gerekli işlemlerin yerine getirilmesi için yönlendirecektir. Dilerseniz banka bankamatiklerinden de anında şifre uygulamasını kullanarak şifrenizi belirleyebilirsiniz. 0850 ile başlayan hattı yurt dışında bulunsanız bile arayabilirsiniz. Yurt dışından yapacağınız aramalar için numara başına +90 kodunu girmeniz gerekmektedir.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri AB Tarafından Gereklilik Standartında Belgelendirilmiştir

İş Bankası müşteri hizmetleri sahip olduğu özellikler ve avantajlar ile AB tarafından gereklilik standardı almaya hak kazanmıştır. Contact Centre Certified olarak geçen belgenin kodu EN 15838’dir. Belge 2009 yılında Avrupa ülkeleri tarafından kabul görmüştür. Avrupa Birliği’ne üye olan ülkelerin tümünde bu belgenin bulunması esastır. Bu belge her müşterinin uygun şekillerde destek alabileceğini göstermektedir. Bankanın müşteri hizmetleri sayesinde kötü hava koşullarında onca yolu gitme derdinden kurtulursunuz. Banka şubelerinde sıra beklemezsiniz. Oturduğunuz yerden tuşlayarak işlemlerinizi bitirmenin keyfini yaşarsınız.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri Hakkında Görüş ve Şikayetlerimi Belirtebilir miyim?

İş Bankası müşteri hizmetleri hakkında görüş ve şikayet bildirme mümkündür. Bunun için size en uygun olan kanalı seçebilirsiniz. Dilerseniz bankanın internet sitesini ziyaret edin ve ardından iletişim formunu doldurun. Dilerseniz bankanın telefon şubesini kullanarak banka temsilcilerine görüş ya da şikayetlerinizi bildirmek istediğinizi söyleyin. Dilerseniz size en yakın banka şubesini ziyaret edin. Dilerseniz de internet ortamında e mail göndererek görüşlerinizi belirtin. E postaların genel müdürlüğe gönderilmesi gerekir.

İş Bankası Müşteri Hizmetlerine İletişim Formu ile Nasıl Ulaşabilirim?

İş Bankası müşteri hizmetlerine iletişim formu ile ulaşmak isterseniz önce bankanın internet sitesini ziyaret edin. Ardından en alt kısımda bulunan iletişim formu linkine tıklayın. Karşınıza bir tablo çıkacak. Bu tabloda üç farklı seçeneklerden bir tanesini işaretlemeniz istenecek. Bu seçenekler arasında:

 • Sorun ve itiraz,
 • Soru ve istek,
 • Öneri ve görüş yer alır.

Yapmak istediğiniz işleme göre bu seçeneklerden sizin için en uygun olanını seçin. Müşteri hizmetlerini amacı, müşteriler ile birlikte en iyiye ulaşmak ve müşterilere daha iyi bir hizmet sunabilmektir. Bankaya iletilen başvuruların tümü titizlikle incelenecektir.

İş Bankası Müşteri Hizmetlerinin Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

İş Bankası müşteri hizmetlerinin sunduğu avantajlar başında müşterinin tek bir merkezden hizmet alabilmesi geliyor. Aynı zamanda şirketin genel operasyon giderleri de azaltılıyor. Diğer avantajlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • 7 gün 24 saat müşterilerin görüşlerinin alındığı bir kanal olur,
 • Maliyetlerin önceden hesaplanması mümkündür,
 • İlerleyen iş süreçleri daha az harcama yaparak gerçekleştirilebilir,
 • Şirketler ana faaliyet alanlarına yoğunlaşabilir,
 • Müşteriler banka ekibine düşündüklerini aktarabildiğinden artan bir memnuniyet duygusu hakim olur,
 • Yapılan rapor incelemeleri sonrasında kaynaklar için etkin bir planlama yapılabilir,
 • Müşteri sadakati artar,
 • Hem satış hem de pazarlama maliyetleri için destek sağlanmış olur,
 • Şirket diğer operasyon faaliyetleri yapabilmek için zaman kazanmış olur.

İş Bankası Müşteri Hizmetlerine İletişim Formu Gönderdim, Takibini Nasıl Yapabilirim?

İş Bankası müşteri hizmetlerine gönderilen iletişim formunun takibini yapmak için bankanın internet sitesini ziyaret edin. Ardından aşağı kısımda bulunan bize ulaşın linkine tıklayın. Buradan iletişim formu takip seçeneğini seçin. Karşınıza çıkan ekranda müşteri no bilgisini ya da tc kimlik no bilgisini girin. Ardından referans numarasını girin. Kişisel verilerin korunması ile ilgili olan bilgilendirme metnini okuduğunuza dair onay verin. Son olarak karşınıza çıkan güvenlik kodunu doğru şekilde yazdığınızdan emin olun. Ardından sorgula seçeneğine tıklayın. İletişim formunun ne durumda olduğu konusunda gerekli bilgilendirmeleri almış olacaksınız.

İş Bankası Müşteri Hizmetlerine Ulaşamıyorum Ne Yapmalıyım?

İş Bankası müşteri hizmetlerine ulaşamama durumu söz konusu değildir. Çünkü müşteri hizmleti 7 gün 24 saat müşterilerin ulaşması için uygundur. Fakat kendi telefonlarınızda bulunan arızalar nedeni ile geçici olarak müşteri hizmetlerine ulaşamayabilirsiniz. Bu bankadan kaynaklı bir durum değildir. Yinede bankaya ulaşmanın çeşitli yöntemleri vardır. Bankanın size en yakın şubesini ziyaret ederek işlemlerinizi halledebilirsiniz. Size en yakın banka şubesini bulmak için banka internet sitesinde bulunan alt kısımdan bankamatikler ve şubeler linkine tıklayın. Bankamatik ve şubeler ile İş Bankası her zaman müşteri hizmetleri vermek için hazır!

Bankalar hakkında detaylı bilgi almak için Banka Kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.