İş Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu

İş Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu

23 Haziran 2019 0 Yazar: Davut AKÇA

İş Bankası Taşıt Kredisi

Bireysel ve ticari kredilerde büyük tecrübe sahibi olan Türkiye İş Bankası, birçok kredi türünde olduğu gibi taşıt kredilerinde de söz sahibi. İş Bankası taşıt kredisi başvurusunda bulunarak ayağınızı yerden kesecek fırsatları en uygun şartlarda yakalayabilirsiniz. Piyasadaki diğer bankalara kıyasla işlemlerinizin daha hızlı gerçekleşeceğini söyleyebiliriz. Taşıt kredilerinde yıllardan beri oturmuş bir sisteme sahip olan İş Bankası, gerek 0 km; gerekse 2.el araç alımlarında son derece sorunsuz ve hızlı hizmet sunmaktadır. İş Bankası araç kredisi ile ilgili merak edebileceğiniz soruların yanıtını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İş Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

İş Bankası taşıt kredisi faiz oranları piyasadaki genel durumla paralel olarak %3,00 dolaylarında. İş Bankası araç kredisi hesaplamalarınızı %3,00 üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Talep edilen tutar ve vadeye göre faiz oranı %3.70’e kadar çıkabilmekte. Kısa vadeli kredi kullanımında aylık yüksek ödeme yaparak toplamda daha düşük bir tutarla araç sahibi olabilirsiniz. Geliriniz yeterli değilse uzun vadeli kredi kullanarak aylık taksitlerinizin daha düşük seviyede kalmasını sağlamanız mümkün. Ne var ki bu durumda yıllık maliyet oranı da artmış olacaktır.

İş Bankası 0 km Taşıt Kredisi

iş bankası taşıt kredisi

iş bankası taşıt kredisi

İş Bankası 0 km araç kredisi, kredilerini kefilsiz ve şartsız kullanabilirsiniz. Satın alınacak araca ait proforma ve gelir belgenizle beraber İş Bankası şubelerini ziyaret edebilir, kredi başvurunuzu şube dışında kalan alternatif kanallar üzerinden de yapabilirsiniz. Telefon bankacılığı, ATM, bireysel internet şubesi ve mobil uygulama gibi kanallardan yapacağınız başvurunuzun onaylanması halinde yine şubeye gitmeniz ve işlemlerinizi şubede tamamlamanız gerekecek.

İş Bankası 2.el Taşıt Kredisi

Türkiye İş Bankası 2.el araç kredisi, 8 yaşa kadar olan araçların alımında kullanılabilmekte. Araca ait tescil belgesi veya ruhsat fotokopisi ile başvuru yapmanız mümkün. Tıpkı 0 km araçlarda olduğu gibi 2.el taşıt alımlarında da rehin uygulaması söz konusudur. Kredi borcunuz bittikten sonra rehin kaldırma işlemini başlatabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Masrafları Nelerdir?

Taşıt kredisi kullanımlarınızda kredinin binde beşi kadar (%0.5) dosya tahsis ücreti ödemesi söz konusu olacaktır. Örneğin; 100.000 TL taşıt kredisi kullanıldığında 500 TL dosya tahsis ücreti ödenmelidir. Ayrıca aracın kasko sigortası da yapılmalıdır. Yapılacak kaskonun bedeli yaşınıza, ehliyet alma tarihinize ve plakanın bağlı olduğu ilin genel trafik istatistiklerine göre değişebilir. Kasko sigortası dışında kredi kullanımından kaynaklı hayat sigortası da yaptırmalısınız. Hayat sigortası primi de yaşa, mesleğe ve sağlık durumuna göre belirlenmektedir. Kredi vadesi uzadıkça hayat sigortası bedeli de atmış olur. Kısa vadeli kredi kullanımlarınızda düşük bir hayat sigortası ücreti ödemeniz yeterli olacaktır. Taşıt kredilerinin vadesi 48 ay ile sınırlı olduğundan hayat sigortası priminin çok yüksek olmayacağını söyleyebiliriz.

İş Bankası Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

  • Taşıt kredisi şartları şunlardır;
  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Aylık taksit ödemesinin en az 2 katı resmi gelire sahip olmak
  • Maksimum 48 ay vade seçeneklerinden birini tercih etmiş olmak
  • Kredi notunun en az 1300 olması
  • 2.el taşıt kredisinde araç yaşının en fazla 8 olması
  • Kasko ve hayat sigortası yaptırmak
  • 100.000 TL’nin altındaki araç bedeli için en az %30 peşinat ödemesi
  • 100.000 TL’nin üzerindeki araç bedeli için 100.000 TL’ye kadar en az %30, kalan tutar için en az %50 peşinat ödemesi
  • Kredi vadesi sona erdiğinde 80 yaş sınırını aşmamış olmak

Yukarıdaki şartları sağlayan T.C vatandaşları, Türkiye İş Bankası araç kredisi başvurusunda bulunabilirler. Kredi sonucunuzu yaklaşık 10 dakika içerisinde öğrenebilirsiniz. Bu şartları sağladığınız takdirde sizde rahatlıkla iş bankası taşıt kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bir diğer yazımız olan ziraat bankası taşıt kredisi kampanyasını’da inceleyebilirsiniz. Uygun faiz koşullarında taşıt kredisi vermektedir.