İşyeri Büyütme Kredisi 2020 Devlet Desteği

İşyeri Büyütme Kredisi 2020 Devlet Desteği

9 Şubat 2020 0 Yazar: Arslan Eseroğlu

İşyeri büyütme kredisi almak isteyen birçok esnaf bulunmaktadır. İşyeri büyütme kredisini hem devletten hem de bankalardan alabilirsiniz fakat devletten işyeri büyütme kredisi almak, daha mantıklıdır. Ödeme ve faiz konularında kolaylık istiyorsanız, devlet daha iyi bir seçimdir. İşyeri büyütme kredisi 2020 devlet desteği hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.

İşyeri Büyütme Kredisi 2020 Devlet Desteği

İşyeri büyütme kredisini bankalardan da çekebileceğinizi söylemiştik. Bankalar, yüksek faiz oranları sunduğu için pek fazla tercih edilmemektedir. Sizlere önerimiz; bankaları tercih etmemenizdir.

işyeri-büyütme-kredisi-2020

işyeri-büyütme-kredisi

Bankalar dışında, birçok kurum büyütme kredisi sağlamaktadır. Bu kurumlar arasında en çok bilineni ise, KOSGEB’dir. KOSGEB, hem işletme kurulurken hem de kurulduktan sonra birçok destek sağlamaktadır. Bu anlamda işyeri büyütme kredisi almak istiyorsanız, ilk olarak KOSGEB’e başvurmanızı öneririz. KOSGEB’in işletmelere sağladığı birçok kredi imkanı bulunmaktadır. Örneğin; KOBİ Finansman Destek Programı, Gelişen İşletmeler Pazarı KOBİ Destek Programı gibi programlar bulunmaktadır. Bu programlar sayesinde finans desteği alabilirsiniz.

KOSGEB dışında destek veren kurumların varlığından bahsetmiştik. Bu kurumlar arasında Belediye, Kaymakamlık, İl ve İlçe Esnaf Birlikleri ve İl/İlçe Tarım Kooperatifleri bulunmaktadır. Aslında birçok dernek de bu konular için yardımcı olmaktadır. Bulunduğunuz bölgeye ve işyeri sektörünüze göre, kurum seçimi yapabilirsiniz.

İşyeri Büyütme Kredisi Miktarı Ne Kadar ?

Kaymakamlıklar; 20.000 TL, Belediyeler 15.000 TL civarında destek sağlayabilmektedirler. Bunlar dışında bahsettiğimiz İl ve İlçe Tarım Kooperatifleri, 100.000 TL’ye kadar destek sağlamaktadır. Ayrıca bu kooperatifler, faizsiz işyeri büyütme kredisi vermektedir. Ayrıca listemizde yer alan birçok kurum, vergi ve prim muafiyeti için başvurunuz konusunda da yardımcı olmaktadır. Bu sebep ile bankalar yerine, devlet kurumlarından işyeri büyütme kredisi almak daha mantıklıdır.