Kefilsiz Kredi Hangi Bankalardan Alınır?

Kefilsiz Kredi Hangi Bankalardan Alınır?

18 Kasım 2019 0 Yazar: Davut AKÇA

Müşterilerine kefilsiz kredi veren bankalar, özellikle bankacılık sektöründe bazı bankaların belirlediği kredi başvuru şartlarını yerine getiremeyen vatandaşların en çok merak edip araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Kefil derdiyle uğraşmak istemeyen ve acil nakit ihtiyacı bulunan kişiler, Türkiye bankacılık sektöründe faaliyet gösteren kefilsiz kredi veren bankalar sayesinde belge hazırlama ya da kefil gösterme gibi prosedürlerle uğraşmadan ihtiyaç duydukları finansman desteğine çok çabuk bir şekilde ulaşabilmektedir.

Bankacılık sektöründe özellikle internet üzerinden müşterilerine hizmet veren bankaların faaliyetlerinden ve özel kampanyalarından yararlanarak siz de kefil gösterme derdi olmadan ihtiyacınız kadar tüketici kredisi kullanabilirsiniz. Bankalardan kefilsiz ve evrak talebi olmadan kredi çekmek istiyorsanız, bu alanda müşterilerine özel kampanyalar düzenleyen bankaları yakından takip etmeniz gerekmektedir.

Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Müşterilerine kolay kredi veren bankalar, bankacılık sektöründe her zaman merak edilen finans kuruluşları olmuştur. Bilindiği üzere acil tüketici kredisi ihtiyacı ile bankalara başvuran milyonlarca vatandaş, karşılarına çıkarılan evrak ve kefil prosedürleri sebebiyle istedikleri kadar hızlı bir şekilde kredi kullanamamaktadır. Ancak bankacılık sektöründe özellikle dijital bankacılık sektöründe öne çıkan bazı finans kuruluşları, müşterilerinin kullanımına sundukları özel ihtiyaç kredisi paketleri ile evrak ve kefil talepleri olmadan müşterilerine kolay bir şekilde kredi kullanma imkanı sağlamaktadır.

Kredi başvurusunda birden fazla bankaya tüketici kredisi için başvuruda bulunulmaması gerekmektedir. Çünkü bankalar Kredi Kayıt Bürosu üzerinden yaptıkları incelemelerde müşterilerinin birden fazla bankaya kredi başvurusunda bulunduklarını görüntüleyebilmekte ve tespit edilen bu durum nedeniyle banka müşterisinin kredi notunun olumsuz etkilendiğini görebilmektedir. Bu sebeple birden fazla bankaya kredi başvurusunda bulunmadan sadece kefilsiz kredi veren bankaları tercih etmeniz tavsiye edilmektedir.

2019 Yılında Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefil gösterme derdi olmadan kredi veren bankalar 2019 yılında da dijital bankacılık sektöründe en çok tercih edilen bankalardan oluşmaktadır. Acil nakit ihtiyaçlarınızda hızlı bir şekilde ve kefil gösterme talebi olmadan tüketici kredisi kullanabileceğiniz bankalar ve kredileri için belirlenen üst limitleri şu şekildedir:

 • Enpara kefilsiz kredi kampanyası 60 bin TL kredi 60 aya varan vade seçenekleri
 • CEPTETEB kefilsiz kredi kampanyası 40 bin TL kredi 60 aya varan vade seçenekleri
 • Aktifbank N Kolay Kredi kefilsiz kredi kampanyası 30 bin TL kredi 60 aya varan vade seçenekleri
 • Akbank kefilsiz kredi kampanyası 40 bin TL kredi 60 aya varan vade seçenekleri
 • Yapı Kredi kefilsiz kredi kampanyası 75 bin TL kredi 60 aya varan vade seçenekleri

Enpara Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Enpara kefilsiz tüketici kredisi kampanyası kapsamında 60 bin TL’ye kadar finansman kullanımında 60 aya varan vade seçeneklerinden yararlanmak mümkündür. Acil nakit paraya ihtiyaç duyduğunuzda kredi başvurunuzu Enpara üzerinden yapabilirsiniz. Başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmek için QNB Finansbank şubelerinden, internet adresinden ya da telefon bankacılığından yararlanabilirsiniz.

İnternet üzerinden yapılan Enpara kefilsiz ihtiyaç kredisi başvuruları en geç 8 saat içinde açıklanmaktadır. Eğer kredi başvuru talebiniz Enpara tarafından incelendikten sonra onaylanırsa, Enpara üzerinde mevduat hesabı olan müşteriler direkt olarak hesabına kredilerini alabilmektedir. Bunun yanı sıra Enpara üzerinde bir hesabınız yoksa, hemen başvuruda bulunarak vadesiz hesap açabilirsiniz.

Enpara kefilsiz kredide en güncel ödeme planlarını ve kredi notunuza göre ne kadar faiz oranından faydalanacağınızı QNB Finansbank kurumsal internet sitesi üzerinde menüde bulunan “Oranlar ve Kurlar” başlığı altında “İhtiyaç Kredisi” bölümünden öğrenebilirsiniz.

CEPTETEB Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Kampanyası

CEPTETEB kefilsiz tüketici kredisi kampanyası, müşterilere çok kolay bir şekilde ihtiyaç duydukları kadar kredi kullanım imkanı sunmaktadır. Kredi başvurunuz onaylandıktan sonra parayı çekmek için şubeye gitmenize gerek yoktur. TEB’in dijital bankacılık sistemi olan CEPTETEB ile kefil ve belge talebi olmadan bin liradan 40 bin liraya kadar ihtiyaç kredisini 3 aydan 60 aya varan vade seçecekleri ile kullanabilirsiniz.

Yalnızca dijital platformdan yapılan bu kredi kampanyasına başvuru için 18 ila 65 yaş aralığında olmanız yeterlidir. Başvuru sonrasında kefil veya teminat gibi koşullar beklenmemektedir. Başvuruları CEPTETEB resmi internet sitesi üzerinden 2 dakika içinde yapabilirsiniz.

Aktifbank Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Aktifbank kefilsiz tüketici kredisi kampanyası, diğer bankalardan ziyade 30 bin TL üst limit sınırına sahiptir. Aktifbank ihtiyaç kredisi güncel faiz oranı hakkında bilgi sahibi olmak için bankanın kurumsal internet sitesini ziyaret etmeniz tavsiye edilmektedir. Tamamen internet üzerinden yapılan bu kredi başvurusunda kredinin onaylanması durumunda banka, tüm belgeleri isteyebilme hakkında sahiptir. Banka kefil talebi olmamasına karşın gelir belgesi ya da teminat tapusu gibi evraklar talep edebilmektedir. Aktifbank kefilsiz ihtiyaç kredisi kampanyasında sabit faiz oranı uygulanır ve dosya masrafı talep edilmemektedir.

Akbank Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Akbank Direkt ile kefilsiz tüketici kredisi kampanyası kapsamında, kefil gösterme derdi olmadan, imzası, belgesiz, şubeye gitme gereği bulunmadan ihtiyacınız kadar finansman desteğinden yararlanabilirsiniz. Akbank müşterilerine bin TL ile 40 bin TL arası ihtiyaç kredisi kullanımında kefil talebinde bulunmamaktadır. 60 aya varan vade seçenekleri bulunan Akbank ihtiyaç kredisine başvuru yöntemleri şunlardır:

 • Akbank müşterisiyseniz internet bankacılığına giriş yaparak başvuruda bulunabilir müşteri değişseniz başvuru formunu doldurup, ne kadar kredi kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
 • Telefon şubesi için 444 25 25’i arayıp önce 4’ü sonra 2’yi tuşlayarak hızlı bir şekilde kredi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.
 • SMS ile başvuru yöntemini kullanmak için T.C kimlik numaranızı yazdıktan sonra 4425’e göndermeniz yeterlidir.

Yapı Kredi Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Yapı Kredi kefilsiz tüketici kredisi kampanyası da kefil talebiyle uğraşmak istemeyen banka müşterilerine sunulan cazip kampanyalar arasında yer almaktadır. Yapı Kredi’nin kefil talebi olmadan kullanıma sunduğu ihtiyaç kredisi üst limit tutarı, mevcut durumda banka müşterisi olanlar için 75 bin TL olarak belirlenmiştir. Ancak henüz banka müşterisi olmayan kişiler için bu sınır 10 bin TL olarak sınırlandırılmıştır.

Yapı Kredi kefilsiz ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında başvuruda bulunan müşteriden teminat istenmektedir. Kredi tutarı arttıkça alınacak teminatı içeren ipotek bedeli de artmaktadır. Bu kampanyada birden fazla tapulu mal ipotek edilebilmektedir.

Kefilsiz Kredilerde Aranan Başvuru Şartları

Kefilsiz kredi kampanyalarına başvuru şartları şunlardan oluşmaktadır:

 • Başvuru sahibinin 18 ile 65 yaş arasında olmalı,
 • Kredi sicili riskli grup içinde olmamalı,
 • Kredi başvurusunda ipotek teminatına sahip olmalı,
 • Evli ise ipotek teminatında eşin yazılı izni olmalı,
 • Gelir belgesi olmalı,
 • Başvurulan kredi türü yalnızca ihtiyaç kredisi olmalı (konut kredisi olmamalı)
 • Emekli ise teminat göstermeli

Kefilsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankaların kefilsiz kredi kampanyalarına başvuru yapmak için pek çok farklı kanal kullanılabilmektedir. Kefil göstermeden hızlı bir şekilde ihtiyaç kredisi kullanmak için başvurulabilecek yöntemler şunlardan oluşmaktadır:

 • İnternet Bankacılığı üzerinden başvuru
 • Mobil şube üzerinden başvuru
 • SMS göndererek başvuru
 • Telefon bankacılığı ile başvuru

Bankacılık sektöründe faaliyet gösteren ve müşterilerine kefilsiz kredi veren bankalar genellikle dijital bankalar olduğu için şubeden başvuru işlemleri bulunmamaktadır.