Konut Kredisiyle Hayatınızı Güvence Altına Alma İmkanları

Konut Kredisiyle Hayatınızı Güvence Altına Alma İmkanları

26 Temmuz 2019 1 Yazar: Davut AKÇA

Konut kredisi almanın aslında bakıldığı zaman kişiye oldukça rahat ve faydalı bir dönem sağladığı bilinir. Olabildiğince faydalı olan bu kredi sayesinde konut alıcıları uzun vadede düşük faizle birlikte rahatlıkla ev sahibi olmaktadır. Bu kredide en önemli hususlardan biri olan hayat sigortasını oluşturmaktır. Banka, konut kredisi için hayat sigortasını kredi alıcılardan talep etmektedir. Bankanın anlaşmalı olduğu sigorta şirketlerinden bu sigorta işlemi yapılabilir.

Sigorta poliçesi yaş ve sağlık durumuna göre değişiklik gösterebilir. Bu da poliçeye bağlı olarak ödemede etkilidir. Ama bu sigortanın sayesinde herhangi bir ölüm durumunda sevdiklerinizin zorda kalması engellenir. Hayat sigortası, alınan borcu bir başkasını ödemesi yerine üstlenir ve hem kişi için hem de banka için önemli bir güvence oluşturur. Hayat sigortasının yapılması zorunlu değildir ama hem bu güvencenin sağlanması için yapılması önemli hem de olası bir durumda yakınlarımız için önemli bir güvence oluşturmakta.

Kendinize Göre Ödeme Sistemi Oluşturabilirsiniz

Konut kredisinin en rahat noktalarından bir diğeri de budur. Gelirinize göre oluşturduğunuz bu program sayesinde istediğiniz vadede ve istediğiniz miktarda geri ödemenizi sağlamak mümkün. Hem kişiyi zorlamadan hem de ayarlanan vadede oluşturulan bu plan sayesinde insanlar bu krediden korkmadan faydalanmakta. Bu sayede hayatınızı güvence altına almış ve gelirinize göre olan geri ödeme ile bütçenizi zorlamadan ev sahibi olmanız mümkün olmakta.

Avantajlardan Faydalanmak Mümkün

Konut kredisi ile sahip olunan evde istenilen takdirde dilediğiniz gibi tadilat işlemleri yaptırmak mümkün. Kirada oturulan bir evde bu gibi değişiklik ve tadilat işlemleri ev sahipleri tarafından onaylanmaz. Ama kira öder gibi sahip olduğunuz kendi evinizde bu işlemleri yapmak hiçbir sorun yaratmamakta. Bir diğer önemli konu da kira gelirlerine her yıl gelen düzenlemeler ve arttırılan kiralar. Her sene %7 civarında bir zam uygulanmakta kira ödemelerine. Konut kredisi alan kişiler kira öder gibi sahip oldukları kendi evlerinde böyle bir zam ile karşı karşıya kalmıyor ve banka tarafından oluşturulan bu güvence ile rahatlıkla kendi evinin sahibi olabiliyor.