KOSGEB Kredi Destekleri 2020 (Faizsiz Kredi)

KOSGEB Kredi Destekleri 2020 (Faizsiz Kredi)

28 Haziran 2019 0 Yazar: Davut AKÇA

KOSGEB Kredi Destekleri 2020

KOSGEB Küçük ve orta işletmeleri desteklemek için kampanyalar yapmaktadır. Bizde sizlere KOSGEB Kredi Destekleri 2020 yılında faizsiz kredi desteğini araştırarak nasıl başvuracağınızı anlatacağız. Bildiğiniz üzere KOSGEB kredisi almak için ilk olarak uygulamalı eğitme girmeniz gerekir. Bu eğitimden sonra sizlere kredi desteğinde bulunmaktadır. Bu kredi desteği ile sizde kendi iş yerinizi açabilirsiniz. Aldığınız krediyi sıfır faizli olarak geri ödemesini yapacaksanız. Şimdi sizlere aşağıda 2020 yılında kosgeb’in paylaştığı destekleri paylaşalım ve nasıl yararlanacağınızı anlatalım.

KOSGEB Girişimcilik Kredisi Nasıl Alınır?

kosgeb girişimcilik kredisi nasıl alınır

kosgeb girişimcilik kredisi nasıl alınır

KOSGEB girişimcilik kredisinden faydalanmanız için ilk olarak bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Eğer sizde girişimcilik kredisine başvuru yapmak istiyorsanız şehrinizde bulunan kosgeb şubesini ziyaret ederek ilk olarak eğitime katılmanız gerekir. Bu eğitimde bir takım testlerden geçeceksiniz. Bu testten sonra sizde kosgeb girişimcilik kredisi alabileceksiniz. Bu krediyi almadan önce kosgeb kursu tarafından sizlere bir belge verilecektir. Bu belge sayesinde sizde eğer hayalinizdeki iş yerini açmak istiyorsanız ar-ge olarak kosgeb başvuru yapmanız gerekir. Bu başvuru sonucunda girişimde bulunacağınız fikir göz önünde bulundurularak sizlere kredi verilmektedir.

KOSGEB 300 Bin TL Faizsiz Kredi Desteği 2020

KOSGEB Küçük ve orta ölçekli iş yerlerine veya girişmcilere 300 bin tl faizsiz kredi desteği sunmaktadır. Bu faizsiz kredi desteği 2020 yılında yeni girişimciler için yapılmış bir kampanyadır. KOSGEB Üretim ve iş istihdamını artırmak için bu tarz kampanya yapmış bulunmaktadır. Bu destek ile işletmelerde finans sıkıntısı yaşadığı için desteklemek amacıyla yapılmış bir kampanyadır. Kobilerin, esnafların ihtiyaçlarını karşılamak için yapılmış olan bu kampanyadan faydalanmak isteyenler ilk olarak şehirlerinde bulunan kosgeb şubelerini ziyaret etmeleri gerekmektedir. Bu şubelere gittikten sonra sizleri eğitim kursuna verip iş planınıza baktıktan sonra belge  verilecektir. Bu belge sayesinde sizde hayalinizdeki iş yerini veya işletmenizde finansal sıkıntı mevcut ise giderebilirsiniz. Bu krediden sadece yeni işletmeci olacak olanlar ve kamu faydalanabilecektir.

KOSGEB Kampanyası Kapsamında KOBİ’lere Verdiği Destekler:

KOSGEB finansal olarak küçük ve orta ölçekli iş yerlerini desteklemek için kampanyalar yapmaktadır. KOSGEB, Kobiler içinde farklı destekler kampanyaları yapmaya çalışmaktadır. Bu kredinin amacı ülkemizde iş istihdamı ve üretimin çoğalması amaçlanmış durumdadır. Bu kredinin en üst limiti 500 bin tl’dir. Eğer sizde bu KOSGEB kampanyasından faydalanmak istiyorsanız en yakın KOSGEB şubesini ziyaret ederek başvuruda bulunabilirsiniz. Sizde hayalinizdeki iş yerinizi ve iş yerinizde finansal sıkıntıları giderebilirsiniz.

[ratings]