Kredi Kartı Borcu Ödendiği Halde Kartı Açılmayanlar Neler Yapmalı?

Kredi Kartı Borcu Ödendiği Halde Kartı Açılmayanlar Neler Yapmalı?

11 Aralık 2019 0 Yazar: Davut AKÇA

Kredi kartını borcu ödendiği halde kartı açılmayanların yapması gerekenler son zamanlarda oldukça araştırılan konuların başında geliyor. Kredi kartı kullanımı tüm dünya üzerinde yaygın kullanılan banka faaliyetleridir. Bu sayede kart sahipleri bankanın sunmuş olduğu limit ve fırsatlardan yararlanabilir. Herkes için kart kullanma nedeni farklıdır. Kimi nakit taşımamak adına kimiyse alışverişlerde taksit ve farklı avantajları kullanmak amacıyla temin etmektedir. Amaç ne olursa olsun tartışmasız olarak belirlenen tarihlerde ücretlerin geri yatırılması gerekmektedir. 

Sağlanacak olan koşulların devamı için borçlanmalar her ay düzenli olarak banka bünyesine aktarılır. Ödenmeyen borçlar sebebiyle ilk olarak kartın kullanımı kapatılır. Uygun görülen koşullar sağlandığında kişinin kullanıma devam etmek istiyorsa aynı sistem üzerinden devam edilir. Diğer taraftan gelişim müşterilerin birçoğu borcunu ödediği halde istediği zamanda kartı aktif olmamaktadır. Borç nedeniyle kapatılan kartların tekrar aktif olmasının sağlanması için yapılacakları öğrenmek bu nedenle önemlidir. 

Kredi Kartı borcumu ödesem ne zaman açılır?

Kredi Kartı borcumu ödesem ne zaman açılır?

Kredi Kartı Borcu Ödendikten Sonra Ne Kadar Sürede Açılır?

Kredi kartı borcunun ödenmesi durumunda kartın açılması süresi bankadan bankaya ve borç duruma göre farklılık göstermektedir. Kullanmış olduğunuz tutarın ödenmeme süresi hayati önem taşır. Yaptığınız harcamaların anlaşma tarihleri 7 gün boyunca aksatmanız kartınızın blokesine neden olur. Bu aşamadan hemen borcunuzu öderseniz 24 saat içinde aktif olacaktır. Banka borcunun tamamının avukatlık ve icralık olma süresi 3 ay yani 90 gündür. Bu süre aşıldığında artık bankalar tüm haklarını varlık şirketlerine devrederler. Borç devam ediyorsa geçen süre uzadıkça tekrar faal duruma gelmesi sandığından biraz daha fazla zaman alacaktır. 

Çünkü artık iki farklı noktanın onayı gerekecektir. Tüm borcun kapatıldığı var sayılırsa ilk olarak bağlı olduğunuz avukatlık bürosunun ne hızda hareket ettiğini öğrenmeniz gerekir. Şu an için 2 milyonu aşkın banka borçlusu bulunmaktadır. Ofislerin en çok seri şekilde borcun kapatıldığını ve dosyanın iptalini istemesi gerekmektedir. Bu noktada kişi durumun takibini yapmalı ve gelişim sürecinin hızlanması gerektiğini ortaya koymak için yeterli bir neden olacaktır. 

Kredi Kartı Borcunun 4 Aylık Süreci Aşması Ne Gibi Problem Çıkartmaktadır?

Kredi kartı borcunun 120 gün aşılmasında oluşacak durumların başında icralık olarak sistemde gözükmeniz olacaktır. Otomatik olarak farklı bir bankayla çalışmak istediğinizde direk olarak kabul edilmeyen başvurularla karşılaşırsınız. Yani borcunuzu kapatmak için elde edeceğiniz nakit parayı temin etmek adına bankalar saf dışı kalmış olur. 

Her geçen ay biraz daha borcun üzerine faiz binecektir ve durmadan avukat bürolarından aranırsınız. Geçen süre zarfında kredi notunuz oldukça düşük seviyelere çekilecektir. Normal şartlarda nakit avans çekilmesi bile notunuzun gerilemesine neden olmaktadır. Tüm bunlar bir araya geldiğinde banka siciliniz tamamen problemlerle dolu olacaktır.

Kapatılan Kredi Kartları Yerine Yeni Kredi Kartı mı Alınmak Zorundadır?

Kapatılan kredi kartları tekrar açılabilir mi? Sorusunun cevabı ne yazık ki hayır olacaktır. Banka bir kartı sistemden düşürmüşse yeni kart talebinde bulunulacaktır. Ancak borçlu olarak kapatılan kartlar kredi notunun düşme nedenlerinin temel nedenlerindendir. 

Tekrar başvuru yapmanız halinde ya iptal edilir yada düşük limitli kartlar elde edersiniz. 500 puana kadar banka kredisi ve kredi kartı temin etmek çok zordur. 800 puana kadar risk grubuna dahil edilirsiniz. Üzeri puanlar için normal standartlar uygulanır ve kartınızı alabilirsiniz. Kredi kartını borcu ödendiği halde kartı açılmayanların yapması gerekenlerin ilki olarak yeni bir kart başvurusu yapmaktır.

Bankalar ile ilgili daha detaylı bilgiler almak için Banka kategorisini ziyaret edebilirsiniz.