Kredi Kartı Limit Artırımı Neye Göre Yapılıyor?

Kredi Kartı Limit Artırımı Neye Göre Yapılıyor?

12 Ocak 2020 0 Yazar: Davut AKÇA

Kredi kartı limit arttırmak için yapılması gerekenler, oldukça fazla ve dikkat çekici hamlelerdir. Kredi kartları tüm dünyada kullanılan ve ülkemizde de milyonlarca kişinin elinde bulunan bir sistemdir. Bu sayede anlaşılmış olunan bir banka sayesinde nakit para taşımadan aynı zamanda birçok avantajdan da faydalanabilme fırsatı bulunmaktadır. Yapılan tüm çalışmalar genel olarak sunulan hizmetlerin artmasıyla birlikte harcamalarda bir o kadar artacaktır.

Her değişen mevsimden ani çıkabilecek ödemelere kadar taksit yapılması gereken alanlar oluşur. Ne kadar nakit taşınmasını ortadan kaldırsa da aydan daya ödeme yapılması gerekmektedir. tüm bunlar haricinde istenildiği kadar düzenli ödeme yapılsın yine de kartların limitleri yetmemektedir. Kredi kartı limitlerini artırma yolları direk olarak bankadan bankaya değişse de yine de ortak noktalar bulunmaktadır. Devamlı olarak harcama yapmak ve bunu zamanında yatırmak başlıca kurallardan bir tanesidir.

Kredi Kartı Limiti Nedir?

Kredi kartı limiti artırma konusunda yapılması gerekenler kadar limit artırma talebinin ne ölçüde ilerlediğini de bilmek gerekir. Sürekli olarak artış sağlayan ve özellikle kullanılması istenilen kart birkaç harcamadan sonra hemen dolmaktadır. Özellikle sunulmakta olan banka avantajları müşterileri daha fazla para harcamaya teşvik etmektedir. Bununla beraber gösterilmekte olan ilginin artmasıyla birlikte kartların işlevleri de inanılmaz derecelere ulaşmış durumda. Kullanılacak olan alanların genişlemesi ve her noktada kullanılabiliyor olunması da ayrı bir harcama yapma potansiyeli taşımaktadır.

Öncelikle herkesin bildiği teknoloji çılgınlığı bile hemen kartların dolmasına neden olmaktadır. 1 tane telefon almak bile kartların başka harcama yapmasına olanakları kısıtlamakta ve sorunlar çıkarmaktadır. Zaten karta tanınan limitin belli bir miktarı kadar harcama yapılmaktadır. Düzenli olarak kullanılan ve gelişim sağlanması için aralıksız olarak limitlerin ödenmesi gerekmektedir. Diğer taraftan baştan sona zorunlu olarak kabul edilen gıda alışverişleri gibi durumlara yer kalmamaktadır. Bu tarz nedenlerden dolayı kartların limitleri artırılmak istenilmektedir.

Kredi Kartı Limitini Artırmak İçin Nasıl Bir Yol İzlenilmesi Gerekmektedir?

Kredi kartı limiti arttırmak için atılacak adımların başında öncelikle başvuru yapılması gerekmektedir. Bunun için her zaman bankacılık işlemi adına yapılacak olan işlemler şubeden yapılmalıdır. Bu sayede kullanıcılar tüm detaylar hakkında birinci ağızdan bilgi alabilmektedirler. İkinci yol olarak yine neredeyse tüm bankacılık işlemlerini yapabileceğiniz telefon bankacılığı gelmektedir.

Kart Limit Artırma Yöntemleri

Müşterisi olduğunuz bankanın müşteri temsilcilerini arayarak limit artırım talebinde bulunabilirsiniz. Onaylanması için gerekli şartları aşağıda belirtmiş bulunmaktayız. Son olarak mobil ve internet bankacılığı gelmektedir. Bu noktada cep telefonları ve bilgisayar yardımıyla çalıştığınız bankanın internet sitesinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kredi Kartı Limitini Yükseltme Onayı Almak İçin Neler Yapılması Gerekmektedir?

Kredi kartı limit artırımı için sürekli olarak kullanılan metotların başında ilk olarak kredi notunun yükseltilmesi gelmektedir. Bununla beraber düzenli olarak kullanılması hedeflenen çalışmaların başında yapılacak olan harcamaların düzenli ödemesi de gelmektedir. Aksatılan kredi taksitleri tamamen geri dönüşte problem çıkartacaktır.

Öncelikle kredi kartı borçları ve kredi borcu gibi nedenlerden dolayı kredi notları hemen denge kaybı yaşar. Bu tarz adımlara dikkat ederek onay alınması oldukça basittir. Örneğin farklı bir bankadan düşük limitli bir kart alp onu düzenli olarak ödediğinizde yine kendi kredi notunuzu yükseltmiş olursunuz. Kredi kartı limit arttırmak için yapılması gerekenler genel olarak bu yollarla sağlanmaktadır.

İlgili Konu: Kara liste nedir? Neden Girilir ve Kara Listeden çıkma yolları