Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

28 Haziran 2019 0 Yazar: Davut AKÇA

Kredi Notu Yükseltme, Bilineceği gibi Kredi Kayıt Bürosu ve TBB kurumlarınca kredi notları kayıt altına alınmaktadır. Kredi notları hesaplanırken tüm bankalarda ortak işlemler faaliyete girerek gerekli işlemlerin hazırlanmasına gidilir. Kredi notu değerlendirilirken kişilerin bankacılık işlemleri ele alınmaktadır. Buna göre bir kredi notu değerlendirilmesi söz konusudur. Kişilerin geçmiş yıllara ait olan bankacılık işlemlerinin nasıl yapıldığı, kişilerin ödemeleri ve bu ödemelerde ne tür yaklaşımlarda bulunduğu, kişilerin harcamaları ve diğer kartlı işlemleri ele alınırken bu işlemler tüm bankalara aynı raporlarda gönderilir. Bu raporlar içerisinde kişisel bilgiler de yer alırken diğer bilgiler ise detaylı olarak gönderilir. Kredi notu düşük yüksek olan kişilerin ve düşük olan kişilerin dosyaları farklı raflara kaldırılır.

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

kredi notu yükseltme teknikleri

kredi notu yükseltme teknikleri

Kredi notu düşük olan kişilerin kredi almaları zordur lakin imkânsız değildir. Kredi notum düşük diye üzülmenize gerek yoktur zira bunu yükseltme, kredi notu yükseltme, kredi notu arttırma seçenekleri sayesinde kredi notunuzu yükseltebilir ve sizlere gerekli olan kredinin başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi notu düşük olup da kredi çekmek isteyenleri yakından ilgilendiren bu makalemizde kredi notu yükseltme yöntemlerinden söz edecek ve kredi notunuzun yükselmesi için gerekli olan uygulamaları görebilirsiniz.

Kredi notu yükseltme için sizlerin yapması gerekenleri aşağıda maddeler halinde açıklıyoruz. Sizler de bu bilgiler ışığından faydalanarak kredi notunuzu yükseltebilir ve buna bağlı olarak kredi ihtiyaçlarınızı da giderebilirsiniz.

Kredi notu yükseltme için öncelikle kullanmadığınız hesaplar varsa bunları kapatmalısınız. Kredi notu yükseltmeiçin kullanılmayan hesapların kapatılması sayesinde bankalarda bulunan hesaplarınızı kapatın. Bu durum kredi notunuza yansıdığı için kötü puan getirebilir.

Kredi notu yükseltme diğer yöntem ise borçlarınızın kalkmasıdır. Bankalara borçlarınızı zamanında ödemeniz ve olan borçlarınızın kapatılması kredi notunuzda etkiler gösterecektir.

Borçların zamanında ödenmesi, kredi kart ekstrelerin düzenli takibi ve son tarihlerine girmeden ödemelerin yapılması yine kredi notu yükseltme için oldukça önemlidir ve bu sayede kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Bununla beraber bankalarda bulunan bilgileriniz sürekli sabit kalmalı. Zorunlu olmadığı sürece herhangi bir bilgi değişikliğine gitmemeniz önerilir.

Bankalar ile çalışmaya özen göstererek kredi notunuzun arttırılması için birtakım işlemler yapabilirsiniz. Ödenmesi gereken faturalarınız banka kartı yahut kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Lakin bunu yaparken borçların da düzenli bir şekilde ödenmesi ve zamanını geçmemesi gereklidir.

Nakit alışveriş yerine banka hesaplarını kullanarak alışveriş yapabilirsiniz. Bu sayede kredi notunuz yükselebilir. Kredi ve kredi kartı başvurularını zorunlu olmadığı sürece yapmayınız. Kredi notu hesaplanırken aşağıda yazılı olan bilgilere de bakılmaktadır. Bu maddelere bakarak da yorum yapabilirsiniz.

  • Toplam kredi borcu,
  • Toplam kredi kartı limitleri,
  • Borçların tanımlanmış olan kredi limitlere oranları,
  • Borçlar,
  • Kullanılan kredi kartı tarihi,
  • Gecikmiş olan hesap sayıları,
  • Mevcut borçlarda meydana gelen gecikmeler,
  • Kullanılan kredi borçların vadeleri

Gibi durumlar kredi notu hesaplamasında dikkate alınmaktadır.