Kripto Piyasasında 14 Milyar Dolarlık Artış Yaşandı

Kripto Piyasasında 14 Milyar Dolarlık Artış Yaşandı

11 Ocak 2020 0 Yazar: Davut AKÇA

Bitcoin ve kripto varlıkları 24 saat içinde dikkate kıymet bir güzelleşme şov ve kripto para piyasasının yekun kıymetinde 14 milyar dolarlık bir artış yaşandı.

Bitcoin Başkan Lider kripto para ünitesi Bitcoin 24 saat içinde 7.700 dolar seviyesinden 8.250 dolar seviyesine yükselerek %7’lik bir artış kaydetmiş oldu. Sonrasında küçük bir geri çekilme yaşanmış olsa da ruhsal seviye olan 8.000 doların üzerinde kalmayı başardı.

Umumî itibariyle olduğu üzere Bitcoin’in hareketini takip eden atlcoin’lerde de artışlar yaşandı. Bunun sonucunda da kripto para piyasasını yekun pahası 14 milyar dolar artarak 215 milyar dolar dolar seviyesine ulaştı.

Bitcoinde Büyük Artış!

Öte yandan Bitcoin ve gayri kripto para ünitelerinin yılbaşından bu yana sergilediği büyüme ile teknik göstergeler de artış sinyalleri vermeye başladı. Bunun yanında bugün her ne kadar altcoin’ler yeşile bürünmüş olsa da güçlü bir direnç hala piyasada bölge alıyor. Kripto para analisti olan “Credible Crypto” bu direnç seviyeleri piyasada aşılmadıkça gerçek bir yükselişin başlamayacağını tabir etti.

Altcoin Yükselişleri Daha evvel bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız üzere Bitcoin SV (BSV) 24 saat içinde yaklaşık olarak %40’lık bir artış sergileyerek yatırımcısını sevindirmişti. BSV bu anlık artışı ile Monero, Binance Coin ve EOS‘u artta bırakarak en büyük 7. kripto para konumuna yükseldi.

Bunu yanında en büyük 2. kripto para ünitesi olan Ethereum sırf %4’lük bir artış sergileyebildi ve analistlere nazaran hala beğenilmeyen durumda bulunuyor. Ethereum’un ayı piyasasını aşabilmesi için biraz daha güçlenmesi gerektiğine inanılıyor. Ayrıyeten 150 dolarlık sonu aşmadan Bitcoin bir boğa piyasasına girdiğinin söz edilemeyeceği de belirtiliyor.

İlgili Sayfa: Kripto Paralar