Memur Olarak Çalışanlar En Fazla Ne Kadar Kredi Kullanabiliyor?

Memur Olarak Çalışanlar En Fazla Ne Kadar Kredi Kullanabiliyor?

12 Aralık 2019 0 Yazar: Davut AKÇA

Memurlar en fazla ne kadar banka kredisi kullanabilir? Sorusu birçok kişiyi yakından alakadar eden bir konudur. Çünkü asgari ücretle özel sektörde çalışanlardan daha farklı kulvarda değerlendirilmekteler. Banka kredileri denildiğinde milyonlarca kişinin dünya üzerinde nakit para ihtiyacını karşılayan bir bankacılık uygulaması olarak karşımıza çıkacaktır. Genel anlamda aylık gelirin yetmediği ve iş sektöründe yapılması gereken harcamaların yerini doldurması için kullanılır. Ancak bankalar zaman ilerledikçe çok daha zorlu koşullar ortaya koymaya başladılar. Uygun seviyede geliri olan kişiler bile yeterli kredi notuna sahip olmadıklarında istedikleri miktara kavuşamamaktalar. Düzenli olarak yapılacak olan çalışmalar neticesinde uygun görülen nota ulaşılması için çaba harcanması gerekmektedir.

Memurlara sağlanan kredi kolaylıkları tam burada devreye girerek birkaç aşamayı rahatlıkla aşmaya yardımcı olmaktadır. Sözleşmeli ya da kadrolu olunmasına kadar fırsat farkı olması durumun ne kadar etkili olduğunu gözler önüne sermesi için yeterli olacaktır.

Memurlar hangi bankadan kredi çekebilirler

Memurlar hangi bankadan kredi çekebilirler

Memurlar Bankalardan En Fazla Ne Kadar Kredi Kullanabilirler?

Bankalar tarafından memurlara ödenen en yüksek kredi tutarları kişiden kişiye değişiklik gösterecektir. Talep edilecek tutar yine istenen koşulların oluşması durumunda kişiye sağlanacaktır. Banka tarafından sağlanacak olan ödemeler yine çalışmak istenen bankanın ön gördüğü şartlara göre şekil değiştirecektir. Yapılacak olan anlaşma neticesinde ödenecek olan paranın düzenli olarak geri ödeme sağlanması garanti altına alınmadan devlet memurları dahil kredi çekemezler. 

Esnaflardan sonra en çok kredi talebinde bulunan kişiler memurlar olarak gözükmektedir. Bankaların çalışma prensibine en uygun sınıfta bulunmaları maaş ödemelerinin şaşma riski olmaması daha fazla kolaylık sağlanmasına neden olmaktadır. Tüm bunlar bir araya geldiğinde elde edilmek istenen tutarın taksitlerinin aylık ödeme tutarının maaşın yarısını geçmemesi gerekmektedir. Ortalama olarak herkese uygulanan sistem üzerinde daha seri işlem yapılması gibi kolaylık sunulmaktadır. 6.000TL gibi resmi belgelerle gelir elde eden memurlar 3.000TL ödeme garantisinde bulunduğunda çok rahat 50.000TL ödeme elde edebilirler. Böyle bir miktarda birçok kişinin işlerini halletmesi için yeterli olacak bir miktardır. 

Memurlara Yüksek Kredi Ayrıcalığı Tanınıyor mu?

Memurlara tanınan yüksek kredi ayrıcalığı her zaman için pozitif gelişmeleri beraberinde getirmektedir. Konut kredi almak isteyen özel sektördeki biriyle devlet memurları arasında banka tarafında farklılık olacaktır. Resmi daire çalışanlarının sosyal güvence sahibi olması ve hak talebinde bulunulacak adreslerle işlem yapmaları tabi bankalara daha cazip gelmektedir. Zaman ilerledikçe kredi borçluların sayısı artmaktadır. Düzenli olarak çalışılması ve gelişim sağlanması genel anlamda bankalar adına güvence anlamına gelmektedir. 

6 aylık son süreçte banka ödemeleri ve diğer resmi harcamalara dikkat edilerek kredi kullanılmasına müsaade edilmektedir. Memurlara sağlanan yüksek kredi seçenekleri de ihtiyaç kredisiyle aynı koşullara dayatılacaktır. 

Yeni Atanan Memurlar Kredi Çekebilirler mi?

Yeni atanan memurlara ödenen kredi seçenekleri de o zamana kadar yapılan borçlanmalara ve talep edilen tutara göre farklılık gösterecektir. Geçmişten gelen yasal takip veya farklı icra dosyaları varsa kapanması istenecektir. Temel olarak bakıldığında devlet bünyesinde çalışılmaya başlanması temiz sicilde olanlar için avantaj sağlamaktadır. Ortalamanın altında kredi notunun bulunması da tamamen işlemlerin negatif yönde ilerlemesine neden olacaktır. Kredi notu banka kredilerine hayati rol oynamaktadır. İstenilen sevide kredi notuna sahip olarak memur vasfıyla yapılan başvurular çok seri şekilde hal olacaktır. Memurlar en fazla ne kadar banka kredisi kullanabilir? Sorularda net olarak cevaba kavuşacaktır.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2020 makalemizden daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.