Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım 2020

Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım 2020

5 Temmuz 2019 1 Yazar: Davut AKÇA

Eğer sizde emekli olmaya yakınsanız ne kadar maaş alacağınızı merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bugün sizler için Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım 2020 yılında en çok merak edilen konulardan birine değineceğiz. Sizde çalıştığınız işten emekli olduğunuzda ne kadar maaş alacağınızı detaylı olarak açıklayacağız. Emekli maaşı her yıl bildiğiniz gibi yapılan zamlar ile yükselmektedir. Bu yükselme ile sizde eğer emekli olmaya yakınsanız aylık olarak ne kadar alacağınızı ve emekli maaşın ne kadar olduğunu merak eden kişilerdenseniz sizde doğru adrestesiniz. Sizler için emekli maaşı ne kadar alırım diyenler için detaylı bir şekilde araştırdık ve 2020 yılında muhtemel emekli maaşını kaç tl olacağınızı açıklayacağız.

Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım 2020

Ne zaman emekli olurum diyenler bildiğiniz gibi son yapılan uygulamada 65 yaş emeklilik yaşı olarak belirlenmiştir. Bu yüzden 65 yaşında olan kişiler emekli olacaktır. Bu 65 yaş uygulamasına daha tam geçilmediği için 7.200 gün (20 yıl) prim, 4B ve 4C çalışanlar ise 9.000 gün (25 yıl) prim ödemesi alacaklardır. Bu yüzden bu kanun yasaya tam sunulmadığı için şuan bekleme aşamasındadır. Eğer bu yasa çıkarsa artık 65 yaş olan kişiler emeklilik hayatına kavuşacaklardır. Ne kadar emekli maaşı alırım diyenler bir çok farklı yoldan emekli maaşınızı öğrenebilirsiniz. Bildiğiniz üzere emekli maaşı sizin çalıştığınız kuruma göre değişmektedir. Eğer devlet kurumundan çalışıyorsanız özel kurumla kıyasla değişiklik gösterebilir. Bu yüzden bu tarz noktaları bilmeniz sizler için faydalı olacaktır.

4A, 4B ve 4C Emekli Maaşı Hesaplama

4c emekli maaşı sorgulama

4c emekli maaşı sorgulama

Eğer sizde yukarıdaki başlıkta gördüğünüz gibi emekli kategorisindenseniz sizde rahatlıkla aşağıda vereceğimiz bağlantılardan hemen emekli maaşı hesaplama işlemini yapabilirsiniz. Bunların ne olduğu bilmeyenler için hemen aşağıda ne olduklarını detaylı olarak anlatalım.

4A Nedir? 4A herhangi bir özel kurumda işçi olarak çalışanlardır.

4B Nedir? 4B ise kendi tarafından herhangi bir şirkete veya kurumda çalışmaksızın kendi primini ödeyen kişilere denilmektedir.

4C Nedir? Emekli sandığına bağlı devlet memurlarıdır. Bunlar devlet tarafından işçi sayılmaz ve sözleşmeli olarak çalıştırılan kişilerdir.

Yukarıda sizlere detaylı olarak 4A, 4B, 4C ne olduğuna dair bilgiler vermeye çalıştık. Yeni emekli olan kişiler hangi kategoride yer aldıklarını bilmeyenler için sizlere araştırmalar yaparak detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştık. Eğer sizde hemen bu kategorilerden emekli olduktan sonra ne kadar maaş alacağınızı merak ediyorsanız sizde hemen aşağıdaki bağlantılara tıklayarak rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

   4A Emekli Maaşı Sorgulama

   4B Emekli Maaşı Sorgulama

   4C Emekli Maaşı Sorgulama

Yukarıdaki bağlantılara tıklayarak sizde emekli maaşı sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Bu butonlara tıkladığınızda T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu resmi adresine gönderecektir. Gittikten sonra emekli maaşınızı öğrenmeniz için bir takım bilgiler girdikten sonra sizde hemen öğrenme işlemlerini yapabilirsiniz.

SSK Emekli Maaşı Hesaplama

Emekli maaşı sorgulama işlemini yapmak isteyenler bir çok seçenekle ücretsiz olarak sorgulama işlemini yapabilirler. E-devlet üzerinden olduğu gibi SSK üzerinden de bu işlemi yapabileceklerdir. Eğer sizde ssk üzerinden emekli maaşı sorgulamak istiyorsanız ilk olarak emekli olduğunuz kategoriyi bilmeniz gerekmektedir. Daha sonra SSK resmi sitesine giderek orada bir takım bilgiler girdikten sonra ssk emekli maaşı sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Bu sayede sizde hemen emekli maaşınızın ne kadar olacağını öğrenebilirsiniz. Bu işlemi e-devlet sitesi üzerinden de yapabilirsiniz.

Emekli Maaşı Ne Kadar?

Emekli maaşı ne kadar olduğunu merak eden kişiler her yıl olduğu gibi bu değişiklik gösterebilmektedir. Bu yüzden sizlere 2020 yılında emekli maaşı ne kadar olacağını anlatacağız. Emekli maaşı çalıştığınız işe ve ödediğiniz prime göre değişiklik gösterebilir. Bu yüzden emekli maaşı yapılan zamlar ve promosyonlar ile biraz daha yükselebilmektedir.

emekli maaşı ne kadar oldu

emekli maaşı ne kadar oldu

emekli maaşı ne kadar oldu 2

emekli maaşı ne kadar oldu #2

Emekli Promosyonu

Emekli olan her kişi bankaların verdiği özel emekli promosyonu ile sizde faydalanacaksınız. Aynı zamanda devlet kurumları’da buna dahildir. Promosyon almak isteyen emekliler öncelikle bilmelidirler ki bankadan bankaya promosyon oranı değişmektedir. Bu yüzden en yüksek promosyon veren banka hangisi olduğunu sizlere alt kısımda belirteceğiz. Emekli maaşınız hangi bankaya yatıyorsa eğer sizde o bankadan emekli promosyonundan faydalanmak istiyorsanız öncelikle emekli olduğunuza dair belge ve emekli maaşınızı belirtmeniz gerekmektedir. Sizin emekli maaşına göre promosyon verilir. Buna dikkat ederek sizde rahatlıkla bankaların emekli promosyon kampanyasından faydalanabilirsiniz. Eğer başka bir bankadan promosyondan faydalanmak istiyorsanız sizde emekli maaşınızı başka bir bankaya taşıyarak rahatlıkla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Emekli maaşına ek promosyon ödemeleri 450 – 500 ile değişiklik gösterebilmektedir. Bu promosyon en yüksektir. Bizde sizler için araştırma yaparak en uygun ve yüksek promosyon veren bankayı bulmanız için sizlere yardımcı olmaktayız. Maaşı bin TL altında olan kişiler 320 tl promosyondan faydalanırken bin tl üzerinde olan kişilerde 375 tl promosyon ile faydalanabileceklerdir. 2 bin tl üzerinde maaş alan kişiler 450 tl promosyon alacaklardır. Bu promosyon bazen bankaların yaptığı kampanyalar ile değişiklik gösterebilmektedir. Bu yüzden bunlara dikkat ederek sizde eğer emekli maaşınızı aldığınız bankadan promosyon az alıyorsanız emekli maaşınızı başka bankaya taşıyarak yüksek oranda promosyon alabilirsiniz. Bu sizin için önemlidir. Çünkü Türkiye’de emekli maaşı hayli düşüktür. Bu yüzden bu tarz kampanyalardan faydalanarak emekli maaşınızı az da olsa yükseltebilirsiniz. Eğer sizde hangi bankalar promosyon verdiği öğrenmek istiyorsanız Buraya Tıklayınız.