Öğrenciye Kredi Veren  Bankalar Tam Liste 2020

Öğrenciye Kredi Veren  Bankalar Tam Liste 2020

22 Ocak 2020 0 Yazar: Davut AKÇA

Birçok bankamız öğrencilere kredi vermektedir. Öğrenciler, bu konuda çok şanslı diyebiliriz. Yazımız sayesinde öğrenciye kredi veren bankalar tam liste 2020 hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşabileceksiniz. Bankaların verecekleri kredi miktarı ve faiz oranı, dönemsel olarak değişebilmektedir. Yazımızı okuduktan sonra en doğru bilgi için bankalar ile iletişim kurmanız gerekmektedir.

Öğrenciye Kredi Veren  Bankalar Tam Liste 2020

Ülkemizde hizmet veren küçük ve büyük birçok banka, öğrenciye kredi vermektedir.

İş Bankası Öğrenci Kredisi

İş Bankası, öğrenciye kredi vermekte fakat %3 faiz uygulamaktadır. Bu faiz, aylık olarak uygulanmaktadır. İş Bankası’ndan kredi alabilmek için öğrencilikle ilgili giderlerinizi belge ile sunmanız gerekmektedir. Daha sonra okulun hesabına yatan kredinizi çekebilir ve harcayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Öğrenciye Kredi

Ziraat Bankası, parayı direkt olarak öğrenciye veya ailesine vermektedir. %1.12 faiz uygulayan bankaya, 36 aya kadar kredi imkanı sunmaktadır. Dershane, üniversite ve okul giderleri için kredi çekebilmeniz mümkündür.

Yapı ve Kredi Bankası Öğrenci Kredisi

Öğrenciye yüksek miktarda kredi veren bankalardan biri de Yapı ve Kredi Bankasıdır. Bu banka, 48 ay vade ile 50.000 TL’ye kadar öğrenci kredisi sunmaktadır.

üniversite-öğrencisi-kredi

üniversite-öğrencisi-kredi

VakıfBank Öğrenci Kredisi

VakıfBank, birçok öğrenciye kredi vermektedir. Kurs, üniversite ve okul masrafları için kredi çekebilirsiniz. 40.000 TL’ye kadar verilen kredi, 36 ay kadar vadelendirilmektedir. Krediyi direkt olarak aile veya öğrenci alabilmektedir.

Garanti Bankası Öğrenciye Kredi

Garanti Bankası, diğer bankalara göre daha düşük miktarda kredi vermektedir. 25.000 TL kredi veren banka, 48 aya kadar taksitlendirmektedir.

Odebank Öğrenci Kredisi

En yüksek vade sunan bankadır. 20.000 TL kredi veren Odebank, 60 aya kadar vadelendirmektedir.

Alternatifbank Eğitim Kredisi

%1.38 faiz ile kredi veren banka, 60 aya kadar vade sağlamaktadır. Öğrencilerin en fazla kredi çekebileceği tutar ise, 40.000 TL’dir.

Halkbank Öğrenci Kredisi

Halkbank, 48 ay vade ile 50.000 TL kredi sağlamaktadır.