Sıfır Faiz İle Ev Alınabilir Mi ?

Sıfır Faiz İle Ev Alınabilir Mi ?

11 Şubat 2020 0 Yazar: Arslan Eseroğlu

Sıfır faiz ile ev almak, herkesin hayalidir. Bu sebep ile sıfır faiz ile ev alınabilir mi sorusu, birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Bu başlık adı altında hizmet veren birçok firma türemiştir. Bütün firmalar, hemen hemen aynı şekilde çalışmaktadır. Sıfır faiz adı altında hizmet veren firmalar, başka birçok masraf istemekte ve neredeyse faiz tutarına denk gelmektedir. Resmi internet sitelerinde bu detaydan bahsetmezler ve görüşmeye gittiğinizde çeşitli masraflar için para istediğine şahit olursunuz.

Sıfır Faiz İle Ev Alınabilir Mi ?

Bu firmalara başvuru yaptıktan sonra görüşmeye gidersiniz ve size bazı sorular sorulur. Bu sorular; alacağınız evin fiyatı, aylık ödeyebileceğiniz taksit tutarı ve peşinatınızın olup olmadığıdır. Bunlara göre, size ödeme planı çıkarılır ve imzaladığınızda süreç başlar. Kaç vade yaptırmak istiyorsanız, o kadar yaptırabilir ve peşinatsız olarak sisteme dahil olabilirsiniz. Vade sayısı, kaç kişilik gruplara dahil edileceğinizi belirler. Bu aşamadan sonra grup toplanır ve çekiliş yapılır. Yapılan çekilişlerde herkese sırayla hangi ayda ev sahibi olacağı söylenir. Noter huzurunda yapılan çekiliş ile hiçbir nokta atlanmaz. Belirlenen tarihte, istediğiniz yerden istediğiniz evi alabilirsiniz. Bu süreçte düzenli olarak taksitlerinizi ödemeniz gerekmektedir. Birçok firma, evinizi teslim ettikten sonra taksit tutarlarınıza zam yapmaktadır. Bu sebep ile sözleşemeyi dikkatlice okumanız ve buna göre imzalamanız gerekmektedir. Dışarıdan bakıldığında sıfır faiz ile ev almak, bu kadar kolay görünmektedir.

sıfır-faiz-ile-ev-almak

sıfır-faiz-ile-ev-almak

Sıfır Faiz İle Ev Veren Firmalar

Birevim, Katılımevim, Eminevim, Birikimevim, Finansevim, Hedefevim gibi birçok firma bulunmaktadır. Çalışma mantığı hemen hemen aynı olan bu firmalar, hem ev hem de araba imkanı sunmaktadır. Dışarından bakıldığında çok cezbedici dursa bile, sözleşmeyi okuduktan sonra birçok detayın farklı olduğunu görebilirsiniz. Bu neden ile aklınıza takılan her şeyi sormalı ve sözleşmeyi son maddesine kadar dikkatlice okumalısınız.