Sigortasız Kredi Kartı Alınabilir Mi ?

Sigortasız Kredi Kartı Alınabilir Mi ?

14 Şubat 2020 0 Yazar: Arslan Eseroğlu

Sigortasız kredi kartı alınabilir mi sorusu, birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Sigortasız kredi kartı almak mümkündür. Bu noktada kredi kartı limitini pek yüksek beklememekte fayda vardır. Yazımız içerisinde sigortasız kredi kartı veren bankalar hangileridir sorusuna da cevap vermiş olacağız.

Sigortasız Kredi Kartı Alınabilir Mi ?

Bankalar, kredi kartı için sigortayı zorunlu kılmamaktadır. Burada dikkat edilen şeyler; sabit gelir ve SSK’dır. Bu ikisinin olmaması, istediğiniz kredi kartının limitini düşürmektedir. Bu şekilde kredi kartı talebinde bulunan bir kişi, en fazla 1000 TL limite sahip bir kredi kartı sahibi olabilir. Bunun yanında en önemli olan şey; kredi notunuzdur. Kredi notunuz yüksekse, alacağınız kredi kartının limiti de yüksek olacaktır. Kredi notunuzun 700 ve üzerinde olması gerekmektedir. 1200’ün üzerinde kredi notunuz varsa, 1000 TL’den daha fazla limiti olan bir kredi kartı alabilirsiniz. Sigortasız kredi kartı alınabilir mi sorusunun cevabı; evet, alınabilirdir.

sigortasiz-kredi-karti

sigortasiz-kredi-karti

Sigortasız Kredi Kartı Limiti Hesaplama

Sigortasız kredi kartı limiti hesaplamak için kredi notunuzu bilmeniz gerekmektedir. Son 5 yıl içinde herhangi bir banka ile temas kurmadıysanız, kredi notunuz oluşmamıştır. Ayrıca sigortanın önemsiz olduğunu, SSK ve sabit gelirin kredi kartına etki ettiğini belirtmiştik. Bunlar kredi kartı limiti hesaplarken dikkat edilmesi gereken noktalardır. Çünkü; bankalar, ilk kredi kartı başvurunuzu onaylarken gelirinize bakar ve geliriniz 2 katı oranında limit tanımlar. Kredi notunuz yükseldikçe kredi kartı limitiniz de arttırılır.

Sigortasız Kredi Kartı Veren Bankalar

– Yapı ve Kredi Bankası
– Garanti Bankası
– Enpara
– Deniz Bank
– Türkiye Finans
– Ziraat Bankası
– Anadolu Bank
– Kuveyt Türk
– Albaraka

Ülkemizde yer alan birçok banka, sigortasız kredi kartı veren bankalar arasındadır. Bu noktada az önce bahsettiğimiz faktörler devreye girmektedir.