TC No İle Kredi Notu Öğrenme

TC No İle Kredi Notu Öğrenme

23 Eylül 2019 0 Yazar: Davut AKÇA

TC No İle Kredi Notu Öğrenme ücreti ve Findeks kredi notu sorgulama işlemleri. Bankalardan ücretsiz, T.C. ile, sms, internet bankacılığı ile kredi notu öğrenme 2020. Kredi notu kaç?Bankalardaki kredi notum nedir? Akbank, Halkbank, Ziraat, Yapı Kredi, İş Bankası, Garanti kredi notu sorgulama işlemlerini bu yazımızda detaylıca bulabilirsiniz. Findeks kredi notu ne demek? Dilerseniz bu soru ile başlayarak kredi notu sorgulama hizmetlerine değinelim.

TC No İle Kredi Notu Öğrenme

tc no ile kredi notu öğrenme

tc no ile kredi notu öğrenme

Birçok insanın merak ettiği Kredi Notu aslında nedir? Kredi notu neden bu kadar önemlidir? Bu ifadelerin ne anlam taşıdığını bilmeyenler için bilgi vermemizin doğru olacağını düşünüyoruz. Bu sebeple kredi notu sorgulama işlemlerine değinmeden önce bu ifadeyi açıklamalıyız.

Kredi başvurusu yaparken bankaların sizden isteyeceği en önemli referans olarak bilinir. Bir banka değil tüm bankalarda ortak konudur. Bankacılıkta size verilen not olarak da ifade edilebilir. Kişilerin kredi notu puanı 0 ila 1900 arasındadır. Bu aralık ise kendi arasında kategorilere ayrılmıştır. Riskli(0), En Riskli(1-699), Orta Riskli(700-1099), Az Riskli(1100-1499), İyi(1500-1699) ve Çok İyi(1700-1900) olacak şekilde sınıflandırılmıştır.

Kredi Notu Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Kredi notu hesaplama işlemlerinin nasıl yapıldığını kısaca açıklayalım. Bankalardaki her hareketiniz kayıt altına alınır. Yeni gelen Findeks sistemiyle bu hareketleriniz tüm bankalarda takip edilir. Bu hareketler doğrultusunda sizlere not verilir. Geçmiş kredi kartı ve kredi ödeme hareketleriniz, borçlarınız ve başvurularınıza göre kredi notu hesaplaması yapılır. Her bir hizmet için ayrı bir hesap mevcuttur. Kredi borçlarınızın ödemesi kredi notunuzu %35 etkiler. Mevcut hesaplarınız ve borçlarınız yine %35 oranında etkiler. Yeni kredi kullanımı ise %11 etki gösterir. Kredi kullanım yoğunluğu da yine kredi notu puanınızı %10 etkiler. Geriye kalan diğer hususların kredi notunuzu %9 oranında etkileyeceğini de bilmelisiniz. Bu ifadeler kredi notu hesaplamasında kullanılan referanslardır.

Bankalardaki Kredi Notum Nedir?

Bankalardaki kredi notu puanım kaç? Findeks kredi notu kaç olmalı? Bu iki sorunun uzun süredir aklımızı kurcaladığını iyi biliyoruz. Findeks kredi notu sorgulama işlemlerinin ücrete tabi tutulduğunu hatırlatarak başlamak isteriz. Bankalardaki kredi notu puanınız oldukça önemlidir. Findeks kredi notu puanı düşük olanlara bankalar kredi vermek istemiyor. Düşük kredi notuna kredi veren banka sayısı da oldukça azdır. Hatta çoğu yerde Findeks kredi notu skoru düşük olanlara kredi verilmez. Bankalar ve Findeks.com adresinden kredi notu sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Findeks resmi adresinden kredi notu sorgulama ücreti 5,50 TL + KDV olacaktır. Yani toplamda 6,49 TL karşılığında kredi notu puanınızı öğrenebilirsiniz.

Findeks Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Bankalardan kredi alabilmek ve kredi başvurusunun onaylanması için kişilerin kredi notunun “İyi veya Az Riskli” aralığında olması gereklidir. Bilineceği üzere kredi notu skoru 0 ila 1900 arasındadır. Kredi notu riskli gruba eklenen kişilerin kredi kullanma ihtimalleri oldukça düşüktür. Kişilerin “Az Riskli” ve üzerinde bir skor elde etmeleri gereklidir. Kredi notu kaç olmalıdır sorusuna da bu ifadenin bir cevap olacağını düşünmekteyiz. Aşağıda detaylara ve kredi notu nasıl yükselir gibi ifadelere ulaşabilirsiniz.

Kredi Notu Risk Grubu Kredi Kullanma Durumu Kefil veya İpotekle
0 (Sıfır) Riskli Gelire Bağlı Kredi Kullanma İhtimali Var
1-699 En Riskli Çok Düşük Çok Düşük
700-1099 Orta Riskli Düşük Kredi Kullanma İhtimali Var
1100-1499 Az Riskli Gelire Bağlı Kredi Kullanma İhtimali Var
1500-1699 İyi Yüksek Genel Olarak Talep Edilmez
1700-1900 Çok İyi Çok Yüksek Genel Olarak Talep Edilmez

*Yukarıdaki tablo içerisindeki verilerden yararlanarak kredi başvurusu kararınızı verebilirsiniz. Kredi kullanma ihtimali ve KKB skorunu kapsamaktadır.

Akbank Direkt Mobil ile Kredi Notu Sorgulama

Akbank Direkt Mobil ile kredi notu sorgulama işlemlerinden yararlanabilirsiniz. Akbank mobil bankacılık uygulaması ve internet bankacılığı ile Findeks kredi notu sorgulama hizmetlerini sunmaktadır. Mobil uygulamayı indirerek cep telefonundan dilediğiniz zaman ve dilediğiniz yerden kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Akbank kredi notu sorgulama ücreti 12 TL olarak hesaplanmıştır. Akbank Direkt Mobil uygulaması veya Akbank Direkt İnternet bankacılığı vasıtasıyla yapacağınız kredi notu sorgulama işlemlerinden 12 TL kesinti yaşanacaktır. Akbank müşterileri için KKB Risk Raporu öğrenme hizmetinden istenilen ücreti 2019 güncel verileridir.

KKB Risk Raporu Sorgulama Bedeli (Gerçek kişiler için Kredi Notu Sorgulama Ücreti)
Sorgu Kanalları Sorgulama Ücreti Açıklama
Akbank Direkt Mobil 12 TL BSMV Dahil ücretidir.
Akbank Direkt İnternet 12 TL BSMV Dahil ücretidir.

İş Bankası Findeks Kredi Notu Sorgulama

Türkiye İş Bankası ile Findeks kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bankaların hemen hemen tamamında kredi notu sorgulama hizmeti mevcuttur. Her banka kredi notu öğrenme işlemlerinden farklı ücretler istemektedir. İş Bankası kredi notu sorgulama hizmetlerinden;

  • İş Bankası İnternet Şubesi> Kredi Risk Raporu,
  • İş Bankası Bankamatiklerden> Bilgi Sorma> Kredi Risk Raporu(kredi notu skoru),
  • İşCep uygulaması ile Krediler> KKB Risk Raporu

Adımlarını takip ederek yararlanabilir ve kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki bağlantıya tıklayarak kredi notu sorgulama hizmetini İş Bankası üzerinden elde edebilirsiniz.

İş Bankası Telefon Şubesi(Müşteri Hizmetleri Numarası): 0850 724 0 724

Türkiye İş Bankası Mersis No: 0481 0058 5900 0909

İş Bankası Telefon Numarası: 0212 214 50 00

Faks: (212) 216 09 92

   İş Bankası ile Kredi Notunu Sorgulama

Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Kredi notu yükseltme teknikleri ile zaman kaybetmeyin. Kredi notu nasıl yükselir diyenlere kısa ve öz bir ifadeyi eklemek isteriz. Düzenli ödeme ve kredi kartı kullanımını düzenli bir hale getirerek kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Başka bir şekilde kredi notu yükseltme işlemi yoktur. Kredi notu sorgulama hizmetinden yararlandıktan sonra düşük kredi notunu görenler bu ifadeye yoğunlaşacaktır. Kredi borçlarınızı, kart borçlarınızı düzenli bir şekilde ödeyerek Findeks kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Notu Öğrenme / KKB Risk Raporu

Garanti BBVA ile Findeks kredi notu sorgulama, öğrenme işlemlerinden yararlanabilirsiniz. Sizler de Findeks kredi notu skorunuzu merak ediyor ve kredi notunuzu sorgulamak istiyorsanız bu işlemleri kullanabilirsiniz. Garanti Bankası kredi notu sorgulama işlemlerinden her an her yerden ulaşabilirsiniz. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık uygulaması veya Garanti şubelerinden kredi notu sorgulama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Garanti BBVA internet bankacılığı ile kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanmak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Notunu Öğrenme

Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası:

  • 444 0 333
  • 0850 222 0 333
  • Garanti BBVA Mersis No: 0879 0017 5660 0379
  • Garanti Ticaret Sicil No: 159422
  • Garanti Bankası Genel Müdürlük Telefon No: 0212 318 18 18