TKDK Hibe Hayvan Kredisi Nasıl Alınır ? Tüm Bilgiler 2020

TKDK Hibe Hayvan Kredisi Nasıl Alınır ? Tüm Bilgiler 2020

23 Ocak 2020 0 Yazar: Davut AKÇA

TKDK hibe hayvan kredisi nasıl alınır sorusuna yanıt vereceğiz. Konu ile ilgili tüm bilgiler yazımızda yer alacak. Modern çiftlikler ve hayvan yetiştiriciliği için destek sunan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, istenen şartlar karşılandığı takdirde hibe kayvan kredisi vermektedir.

TKDK Hibe Hayvan Kredisi Nasıl Alınır ? Tüm Bilgiler 2020

Hibe desteği %70’e kadar yükselebilmektedir. IPARD programları aracılığı ile verilen krediler için TKDK’yı düzenli olarak takip etmeniz gerekmektedir. Hibe desteği alabilmek için proje hazırlamanız ve bu projeyi, belirtilen tarihlerde sunmanız gerekmektedir. Projeniz onay aldığı takdirde %70’e varan hibeden yararlanabilirsiniz.

Bu uygulama için teşvikler yapılmakta ve çiftçilerin üretmesi amaçlanmaktadır. Bu amaçla ülkemiz 2 farklı bölgeye ayrılmıştır ve her bölgede farklı şehirler bulunmaktadır.

tkdk-hayvan-kredisi

tkdk-hayvan-kredisi

1. Bölge Şehirleri
Sivas, Van, Trabzon, Tokat, Kahramanmaraş, Ordu, Konya, Samsun, Şanlıurfa, Yozgat, Hatay, Isparta, Malatya, Kars, Erzurum, Diyarbakır, Afyon, Amasya, Çorum ve Balıkesir’dir.

2. Bölge Şehirleri
Uşak, Nevşehir, Muş, Çankırı, Kastamonu, Mersin, Manisa, Mardin, Elazığ, Giresun, Erzincan, Karaman, Kütahya, Denizli, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Ardahan, Ağrı, Aydın, Ankara, Bursa ve Aksaray’dır.

TKDK Hibe Hayvan Kredisi Başvuru Nereye Yapılır ?

Proje başvuruları TKDK İl Koordinatörlükleri’ne yapılmaktadır. Hibe desteği alabilmek için hazırladığınız projenizi ve detaylarını bu koordinatörlüklere bildirmeniz gerekmektedir.

Başvuru sırasında eksik bilgi ve içerik olmamalıdır. İş planı, ihtiyaç duyulan makineler, teknik proje hazır olmalıdır. İstenen her bilgi, başvuru kılavuzuna uygun olarak doldurulmalıdır. Aksi takdirde başvurunuz kabul olmayacaktır.

Başvuru sırasında takılırsanız ve yanlış bilgi doldurmak istemezseniz, TKDK’nın sitesini ziyaret edebilirsiniz. Proje İşlemleri kısmında bulunan Başvuru İşlemleri sekmesinden takıldığınız noktalara bakabilirsiniz. Videolu anlatımın dışında hem sektörler hem de başvurular ile ilgili birçok detay yer almaktadır.