Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

23 Haziran 2019 0 Yazar: Davut AKÇA

Eğer sizde kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız bu yazımızda ücretsiz kredi notu sorgulama işlemi nasıl yapacağınızı resimli olarak anlatacağız. Bildiğiniz üzere kredi notunun önemi çok fazladır. Bankalar kredi notuna bakarak kredi veriyor. Bu yüzden sizde kredi çekmek istiyorsanız öncelikle kredi notunuz yüksek olmalıdır.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

Teknolojinin gelişmesi ile kullanılan sorgulama sistemleri sayesinde belirlenen bir ücret karşılığında  kredi notunuzu sms ya da mail ile  kolayca öğrenebilirsiniz. Türkiye’nin 9 büyük bankası tarafından kurulan KKB tarafından açılmış olan Findeks hem bireysel hem de kurumsal olan bireylerine hizmet vermektedir. Kişilerin bankalarda yapmış olduğu ödemeler, para giriş ve çıkışları ve eski dönemlere ait verileri de toplayarak belirli bir kredi notu ortaya çıkarmaktadır.

Findex Kredi Notu Sorgulama

Kişinin finansal geçmişinin, belirlenen bir  kuruluşta  toplanması ve bu kuruluşta analiz edilmesi sonucu oluşan puanlamaya  denir. bu  puanlama ile belirlenen kuruluşa ait üyeliği olan firmalara ve ya bireysel müşterilere belirli bir ücret karşılığında verilir.  Türkiye’deki finansal kuruluşlar kendi puanlama  sistemlerini oluştursalar da kendi müşterileri hakkında tüm verilere ulaşamamaktadır. Bunun için bu finansal kuruluşlar KKB’ye üye olmak zorundadırlar. KKB’nin Findeks  sitesinden belirlenen ücret karşılığında kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. bunun yanı sıra Findeks dışında da pek çok alternatif seçenek ile kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz. Findex kredi notunu öğrenmek isteyenler ilk olarak aşağıdaki butona tıklayınız.

  Findex Kredi Notunu Öğren

 • Yukarıda gördüğünüz gibi “Findex Kredi Notunu Öğren” seçeneğine tıklayınız. Daha sonra sizi kredi notunuzu öğrenmeniz için findex internet şubesine gönderecektir.
 • İlk olarak TC Kimlik Numarasıve Cep Telefonu Numaranızı girip devam seçeneğine tıklayınız.
 • Bu işlemi yaptıktan sonra sizi fatura bölümüne gönderecektir. Sizden 11,80 TL KDV Dahil ücret kesintisi yapacaktır. Hemen sizlere aşağıda fatura sayfasını nasıl dolduracağınızı detaylı olarak açıklayalım.
 • Tc kimlik ve telefon numaranız önceden girdiğiniz için otomatik olarak eklenmiştir.
 • İlk olarak ad soyad giriniz.
 • Daha sonra doğum tarihinizi giriniz.
 • E-posta adresinizi giriniz ve elektronik ortamda hazırlanan faturanız e-posta adresinize gönderilir.
 • Son olarak kimlik tipi, kimlik bilgisi ve güvenlik metnini doğru girip üyelik sözleşmesini kabul ederek DEVAM seçeneğine tıklayınız.

Bu işlemi yaptıktan sonra size kredi risk raporunuz gönderilecektir. Sizde bu sayede ücretsiz kredi notu sorgulama işlemini rahatlıkla yapabileceksiniz.

TC İle Kredi Notu Sorgulama

Artık bir çok işlemimizi TC No ile rahatlıkla sorgularız. Bunlardan biride TC no ile kredi notu sorgulama işlemidir. Artık kredi notunu sorgulamak isteyenler rahatlıkla bu işlemi tc no ile yapabilirler. Kredi notunu merak eden kişiler tc no ile hemen rahat bir şekilde sorgulama işlemini gerçekleştirebilir. Bildiğiniz üzere kredi notu kredi çekmek isteyen kişiler için önemli bir faktördür. Tüm bankalar kredi notunuza göre sizlere kredi vermektedir. Kredi notunuz düşük ise sizlerde kredi almak zorluk çekebilirsiniz. Eğer kredi notunuz düşük ise ve kredi notunuzun kaç olmasını öğrenmek istiyorsanız hemen aşağıda öğrenebilirsiniz. Hangi kredi notu nasıl olduğunu öğrenin.

Kredi Notu Puanı Risk Grubu Kredi Çıkma İhtimali
1-699 En Riskli Çok Düşük
700-1099 Orta Riskli Düşük
1100-1499 Az Riskli Gelire Bağlı
1500-1699 İyi Yüksek
1700-1900 Çok İyi Çok Yüksek

Yukarıda hemen sizde kredi notunuzun ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz. Yukarıdaki tabloda 1700-1900 arası ise kredi notunuz çok iyi durumda olup istediğiniz bankadan rahatlıkla kredi alabilirsiniz. Bu kredi notuna yüksek meblağlarda kredi çekebilirsiniz. En düşük ise 1-699’dur. Bu kredi notuna hiç bir banka kredi vermez. Ama sizlere ileri’ki yazılarımızda bu kredi notuna kredi veren bankaları araştırıp sizler için paylaşacağız.

SMS İle Kredi Notu Sorgulama

Bildiğiniz üzere artık bir çok işimizi akıllı telefonlar ile hallediyoruz. Bu akıllı telefonların yaygınlaşması ile artık bankalarda bu konuda önemli adımlar atmaya başlamış durumdadır. Sms ile kredi notu öğrenme işlemini yapmak isteyenler artık tek bir sms ile aynı gün içinde kredi risk raporu öğrenebileceklerdir.  Bu işlemi yapmak için 10 TL ücret kesintisi yapacaktır. Sms ile kredi notu öğrenmek isteyenler vodafone, turkcell, türk telekom gibi operatörler ile rahatlıkla öğrenebilirler. Eğer sms ile kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız bir kısa mesaj göndermeniz gerekir. Bu kısa mesaj operatörlere göre değişiklik gösterecektir.  Hemen sizlere aşağıda hangi operatörlerin numarası kaç olduğunu yazalım.

 • Turkcell Sms ile Kredi Notu Öğrenme: TC kimlik No, Doğum Tarihinizi yazıp 1122’ye göndermelisiniz. 9 TL ücret kesintisi yapacaktır.
 • Turk Telekom Sms ile Kredi Notu Öğrenme: TC kimlik No, Doğum Tarihinizi yazıp 1122’ye göndermelisiniz. 9 TL ücret kesintisi yapacaktır.
 • Vodafone Sms ile Kredi Notu Öğrenme: TC kimlik No, Doğum Tarihinizi yazıp 1122’ye göndermelisiniz. 9 TL ücret kesintisi yapacaktır.

E-Devlet Kredi Notu Sorgulama

E-devlet ile artık bir çok işimizi halletmeye yönelik çalışmalar yapıldı. Bildiğiniz üzere önceden bazı belgeleri almak için sıralara girerdik. Artık İnternet kullanımın yaygınlaşması üzerine faturalarımızı, sigorta, askerlik gibi bir çok işlemleri artık e-devlet sistemi üzerinden yapabiliyoruz. Bugünde bir o kadar önemli olan e-devlet kredi notu sorgulama işlemini yapmanız için yardımcı olacağız. E-devlet üzerinden yapacağınız sorgulama ücretsizdir. Ayda 3 defa sorgulama yapabilirsiniz. Bu sorgulama işlemi ile artık kredi notunuzu ücretsiz olarak öğrenebileceksiniz.

   e-devlet kredi notunu öğren

 • Eğer sizde ücretsiz kredi notu öğrenmek istiyorsanız hemen e-devlet sistemi üzerinden ayda 3 defa kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bu işlemi yapmak için hemen aşağıdaki butona tıklayınız.
 • Tıkladıktan sonra e-devlet hesabınıza giriş yapınız.
 • Arama kısmına giderek “Risk Raporu Merkezi Sorgulama” bağlantısına tıklayınız. Daha sonra “Kredi Limit ve Borç Bilgileri” raporuna gidiniz. Sonra bilgilerinizi girerek sizde rahatlıkla ücretsiz kredi notu sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

BKM Express İle Kredi Notu Sorgulama (Sadece 1 TL)

BKM express ile kredi notu öğrenme işlemi yapmak isteyenler ücretsiz olarak diyebileceğimiz bir fiyata rahatlıkla findex kredi notu ve risk raporunuzu öğrenebileceksiniz. Bu sorgulama işlemini sadece 1 TL ile rahatlıkla kredi notunuzu öğrenebileceksiniz. Bu sorgulama işlemini sadece bir defa yapabileceksiniz. Eğer geçmişte BKM express üzerinden sorgulama işlemini yapmışsanız bu işlemi artık yapamazsınız. Bu bir kampanyadır. Hemen sizde bkm express üzerinden sorgulama işlemini yapabilirsiniz.


Eğer merak ettiğiniz yerler varsa bizlere yorum panelinden sorularınızı yazabilirsiniz. Yada yapamadığınız yerler varsa bizlerden yardım isteyebilirsiniz. Bir diğer yazımız olan Yapı Kredi Taşıt Kredisi yazımızı’da okuyabilirsiniz.

[ratings]