Yapı Kredi Bankasından Nasıl Kredi Hesabı Açılır?

Yapı Kredi Bankasından Nasıl Kredi Hesabı Açılır?

3 Eylül 2020 0 Yazar: Davut AKÇA

İnternet veya mobil şubeden telefon bankacılığından TL, döviz veya altın hesaplarınız açabilirsiniz. Bir hesabınız yoksa en yakın şubeye giderek ‘’Bankacılık Hizmet Sözleşmesi’’ imzalamanız gerekir.

Hesap Açarken Yapılması Gereken İşlemler

  • Bankanın mobil uygulamasını indirin.
  • Bilgileriniz isteyecektir bilgilerinizi girin.
  • Tek şifre oluşturmanız gerekir.
  • Hesap açılışı için başvuru yapın
  • Görüntülü işlem asistanı ile görüşerek gerekli kimlik doğrulamanızı yapın ve başvurunuzu tamamlamış olun.
  • Görüşme esnasında kimliğinizi de yanınızda bulundurmanız gerekir.
  • Belirttiğiniz adrese ise kurye ile gönderilecek Müşteri Beyan Formunuzu imzalayarak hesap açılış işlemlerinizi tamamlamış olursunuz.

Banka müşterisi olanlar için mobil şube üzerinden Yapı Kredi hesap açma başvurusu yapmakta mümkündür. Bunun için şifreyle sisteme giriş yapıldıktan sonra sol üst kısmında yer alan menüden hesaplarım kısmından yeni hesap açmak istiyorum bölümünü seçiniz. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra hesabınızı istediğinizden türden açabilirsiniz.

Başvuru Yapabileceğiniz Diğer Yöntemler

Banka Şubesinden en yakın banka şubesine giderek kimlik bilgeniz ile hesap açılabilmektedir. Kartınız ise genellikle bir hafta içerisinde adresinize teslim edilebilmektedir.

Hesap Açma İçin Gerekli Belgeler

Başvuru yapacağınız yönteme göre değişkenlik gösterse de temel olarak kimlik kartı, adres ve cep telefonu numarası gibi bilgiler gereklidir. Bu bilgiler birlikte Yapı Kredi hesap açma için ekstra bir ücret ödemeden vadesiz mevduat hesabınızı açmış olursunuz. Daha önce bankanın müşterisi iseniz bu bilgiler bile sorulmamaktadır. Müşteriler direk internetten veya mobil şubeye girişlerinin yaparak, az bir süre içerisinde TL, döviz ve altın hesabı açabilir.

Hesap Açmada Yaş Sınırı Var Mı?

Bireysel olarak hesap açmanız için 18 yaşının üzerinde olma şartı vardır. Ancak bu yaşın altında olan kişilerin ise hesap açması mümkündür. Buna göre yaş sınırının altında olanların hesap sahibi olabilmesi de velisinin izninin bulunmasını gerektirmektedir. Veli izniyle açılan bu hesaplar çocuk hesabı olarak tanımlanmaktadır. Resme olarak kişinin adını alır. Ancak açılan hesaba ait işlem yetkisi ayrı yâda birlikte olacak şekilde anne babaya aittir. 18 yaş altı yatırım hesaplarında ise gerekli belgeler değişkenlik gösterebilir. Yatırım hesapları ile ilgili bilgileri de şubelerden bilgi alınabilir.