Yapı Kredi Taşıt Kredisi Başvurusu

Yapı Kredi Taşıt Kredisi Başvurusu

23 Haziran 2019 0 Yazar: Davut AKÇA

Yapı Kredi Taşıt Kredisi Başvurusu

Yapı Kredi taşıt kredisi başvurusu, taşıt alımlarında yararlanabileceğiniz en seçkin bankalardan biri olarak göze çarpmakta. Genel itibarı ile en çok araç kredisi veren bankalardan biri olarak lanse edilen Yapı Kredi, uygun faiz oranları, esnek ödeme seçenekleri, geniş bayi ağı ve bu alandaki oturmuş sistemiyle taşıt kredilerinde ilk tercihiniz olabilir. Yapı Kredi Bankası’ndan taşıt kredisi almak isteyenlerin zorluk çekebileceğini düşündüğümüz birkaç husus söz konusu. Özellikle Yapı Kredi taşıt kredisi başvurusu nasıl yapılır? Yapı Kredi taşıt kredisi için gerekli evraklar nelerdir gibi sorularda yardıma ihtiyacınız olabileceğini düşünmekteyiz. Bu gibi sorulara yanıt arıyorsanız detaylıca sunacağımız ilgili cevaplar için yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.

Yapı Kredi Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı kredi araç kredisi başvurusu yapmak için bulunduğunuz ilde size en yakın Yapı Kredi şubesine gitmeniz gerekiyor. Yapı Kredi Bankası, taşıt kredileri için alternatif başvuru kanallarını tercih etmiyor. Birazdan sizlerle paylaşacağımız başvuru evraklarını yanınıza alarak en yakın şubeye gitmeniz durumunda işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz.

Yapı Kredi Araç Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Kredi başvurusunda bulunacakların en büyük eksikliği başvuru için gerekli evraklar hakkında tam bilgi sahibi olunmaması. Yapı Kredi taşıt kredisi için gerekli evrakları sizler için bir araya toplayarak işinizi bir nebze olsun kolaylaştıracağız. Başvuru esnasında bulunması gereken evraklar şunlardır;

  • Satın almak istediğiniz araç 2.el ise aracın ruhsat fotokopisi ya da noter satış sözleşmesi,
  • Satın almak istediğiniz araç 0 km ise bayiden alacağınız proforma faturanın aslı ya da fotokopisi,
  • Gelir Belgesi;
  • Özel Sektör: SGK Hizmet Dökümü ile kaşe imzalı maaş bordrosu
  • Kamu Personeli: maaş bordrosu ya da e-devlet üzerinden alınmış e-bordro
  • Emekliler: Maaş aldığınız bankadan temin edebileceğiniz emeklilik hesap cüzdanı
  • Kira Geliri Sahipleri: Kira almakta olduğunuz gayrimenkule ait tapu fotokopisi ve ıslak imzalı kira sözleşmesi
  • Esnaflar: Vergi levhası, İmza Beyannamesi ya da İmza Sirküleri, Oda Kayıt Belgesi, Son 3 yılı içeren muhasebe gelir evrakları
  • Şirket Sahip/Yetkili ya da Ortakları: İmza Sirküleri, Ticaret Sicil Gazetesi, Vergi Levhası, Son 3 yılı içeren muhasebe gelir evrakları

Yapı Kredi 0. km Araç Kredisi

yapı kredi taşıt kredisi

yapı kredi taşıt kredisi

0 km araç kredisi başvuruları bayiden alınacak proforma ile yapılmaktadır. Proforma faturada aracın cinsi ve modeli açık bir şekilde yer almalıdır. Kredi kullanımında peşinat ödemesi 2.el araçlar ile aynıdır. Örneğin; 200.000 TL proforma bedelli bir araç alacaksanız en az 80.000 TL (30.000 TL + 50.000 TL) peşinat ödemeniz gerekecektir.

Yapı Kredi 0. Km Taşıt Kredisi Şartları

Satın alacağınız araç 2.el ise araç üzerinde rehin bulunmaması esastır. 10 yaşa kadar araçlar için Yapı Kredi Bankası’ndan 2.el araç kredisi kullanabilirsiniz. Satın alacağınız aracın kasko bedeli 100.000 TL ve altındaysa araç bedelinin en az %30’u kadar peşinat ödemeniz gerekir. Aracın kasko bedeli 100.000 TL’yi aşıyorsa 100.000 TL’nin en az %30’u, kalan kısmın en az %50’si kadar peşinat ödemeniz gerekir.

Yapı Kredi Araç Kredisi Faiz Oranları

Yapı Kredi araç kredisi faiz oranları 2019 yılı için tüm vadelerde %2,30 olarak belirlenmiştir. Bankada vadeli veya vadesiz mevduat hesabınız bulunuyorsa ya da aktif bir kredili çalışma içerisindeyseniz oranın düşürülmesi mümkündür. Bunun için bizzat hesabınızın bulunduğu şubeye giderek başvuru yapmanız gerekecektir. Maksimum vade diğer bankalarda olduğu gibi 48 aydır. Esnek ödeme, artan taksitli taşıt kredisi, ara ödemeli araç kredisi gibi kredi avantajlarından yararlanabilmeniz için şubenizin bu işlemlere onay vermesi gerekmektedir.